Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Dopřejte si ničím nerušený spánek

NÁŠ TIP
publikováno 22. 04. 2022
Dopřejte si ničím nerušený spánek

Spánek je nedílnou součástí každodenního odpočinku, ale mnoho lidí s ním má problémy. Nedostatek zdravého spánku se poté promítá do dalších oblastí našeho života, a proto není radno ho podceňovat. Co vás může okrádat o sladké a ničím nerušené sny a jak těmto problémům předejít?

Příliš velký hluk

Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří dokážou usnout v jakýchkoliv podmínkách, může být hluk jedním z hlavních důvodů vašich bezesných nocí. Pokud vlastníte model z devadesátých let, může váš problém s hlukem  vyřešit výměna oken za nová, která mají lepší zvukově izolační vlastnosti.

Protihluková okna

Pokud bydlíte na opravdu rušné ulici, můžete zvážit montáž speciálních protihlukových skel. Ta se ovšem aplikují v ojedinělých případech, a to na základě měření hluku přímo na místě zkušeným projektantem, který navrhne potřebnou míru zvukového útlumu.

Na co si dát u oken pozor?

Není to ovšem tak, že by pro vás protihlukové okno představovalo jediné vysvobození. Nejdůležitějším parametrem je vzduchotěsnost oken - tedy to, aby okenní křídlo doléhalo rovnoměrně na celé ploše rámu s potřebným přítlakem. Dbejte tedy na správné seřízení oken, které je právě pro tlumení hluku klíčové.

Černočerná tma

Není žádným tajemstvím, že pro kvalitní spánek je důležitá tma. Pokud ovšem bydlíte na hojně osvícené ulici, může vás zachránit stínící technika. Zvolit můžete žaluzie nebo rolety, které mohou být umístěné jak v interiéru, tak na fasádě.

Příjemným bonusem dobře zvolené stínící techniky je i zvýšení pasivní bezpečnosti domu a úspora energie - v létě totiž udrží příjemnou teplotu i bez klimatizace, v zimě naopak zabrání rychlému ochlazování vnějšího skla a ostění, takže poslouží jako další izolační vrstva.

Dostatek čerstvého vzduchu

Víte, jak správně větrat?

Větrání je bezesporu důležité, ale i v něm se často dělají chyby, které můžou způsobovat nezanedbatelné problémy. Na správném větrání záleží nejvíc v zimě, kdy lidé často přistoupí k větrání přivřeným oknem nebo mikroventilací. Tyto způsoby jsou ale nejhorší – ublížíte tím tak nejen ostěním oken, ale také se vám to prodraží. Během zimy otevřete okno na malou chvíli dokořán - v místnosti se vymění vzduch, ale stěny zůstanou ohřáté.

Otravné bzučení

Spánek vám může znepříjemnit také hmyz, kterého je především v létě všude plno. Nejúčinnější ochranou proti hmyzu jsou sítě do oken. Díky nim udržíte bzučící nezvané hosty daleko od své postele. Pokud jste alergici, oceníte určitě sítě s nanovlákny, které navíc poskytují ochranu i před prachem, smogem nebo alergeny. 

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2022, všechna práva vyhrazena