Opravdu česká okna
Menu
Plastová okna
Česká plastová okna PRAMOS

Česká plastová okna PRAMOS

Plastová okna PRAMOS
Aby teplo domova neuteklo oknem.

Vyrábíme a prodáváme plastová okna na míru a s vynikajícími vlastnostmi. Po téměř 25 letech zkušeností si troufáme říct, že dodáme optimální řešení pro jakýkoliv projekt, od největšího až po nejmenší.

Osobně se s námi vidět na více jak dvaceti regionálních pobočkách, pokrýváme města jako například Praha, Brno nebo Olomouc. Můžete nám ale také zavolat nebo vyplnit nezávaznou online poptávku a dostat předběžnou kalkulaci.

* Hodnota závisí na zvoleném zasklení, poraďte se s námi o ideálních oknech na míru vašemu projektu.

Důvodů, proč novými plastovými okny nahradit stará dřevěná, nebo třeba i plastová okna z první generace, vyrobená v devadesátých letech, může být několik.

Uveďme si třeba ty hlavní:

  • nová plastová okna zabrání největší části tepelných úniků
  • plastové okno výrazně omezí hluk z ulice
  • vyžadují jen pár minut údržby ročně
  • s novými barvami a dekory mohou i na délku natažené ruky vypadat jako dražší dřevěná a hliníková okna.

Přečtěte si
Jak vybrat plastová okna?

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Jaké rozměry plastových oken nabízíme?

Tím, že ve společnosti PRAMOS okna nejen prodáváme, ale i vyrábíme, si můžeme dovolit řešit všechny zakázky “na míru”.

Číst dále

Nabízíme tak všechny myslitelné rozměry plastových oken včetně nestandardních tvarů, až do maximálních rozměrů, které diktují fyzikální vlastnosti materiálu a požadavky na bezpečné ovládání.

Skrýt text

Proč jsou okna na míru lepší, než skladová?

Plastová okna, která od nás obdržíte, právě sjela z výrobní linky. Neležela skladem dlouhé měsíce nebo roky, protože je vyrábíme přímo pro vás.

Číst dále

Deklarovaná životnost všech použitých materiálů a technologií tak nemá žádný skrytý háček a není ohrožena ani stovkami kilometrů transportu z levnějších továren v zahraničí, ani mnohonásobnou manipulací v překladištích.

Skrýt text

Bude lepší dvojsklo nebo trojsklo?

Trojsklo samozřejmě lépe brání uniku tepla, ale také je dražší. O tom, jestli se vám vyplatí, se rozhoduje na základě řady okolností a nejlépe to posoudí technik na místě a při práci na projektu.

Číst dále

Kombinace obou variant podle typu místnosti a vytápění nejsou výjimkou. Přečtěte si podrobnější článek o výběru počtu skel na našem blogu.

Skrýt text

Jak se liší námi nabízené plastové profily?

V současné době vám můžeme nabídnout dva plastové profily pro nová okna - Horizont PS Space 8 a Horizont PS Penta Plus.

Číst dále

První zmíněný profil splňuje při trojitém zasklení parametry pro pasivní dům a jedná se o opravdu exkluzivní výrobek určený všem, kteří to s minimalizací provozních nákladů domu myslí vážně. Druhý profil je potom ekonomickým řešením při nákupu, přesto ale dosahuje výborných hodnot tepelného prostupu a hodí se i do nízkoenergetických staveb.

Skrýt text

Jak vypadá výběr barev, existují věrné imitace dřeva nebo hliníku?

V našem vzorníku barev pro plastová okna najdete věrné imitace několika ušlechtilých dřevin, stejně jako barevné a metalické dekory.

Číst dále

Na výběr máte jednostranný dekor (pouze do ulice) a oboustranný dekor (okno bude barevné i do místnosti). Pro lepší celkový vzhled a větší uvěřitelnost použitých imitací můžeme dřevěné dekory nanášet na okno vyrobené z hnědého nebo šedého plastu.

Skrýt text

Kolik ušetříte na vytápění?

Častá otázka, na kterou není jednoduchá odpověď, pokud bychom měli zůstat seriózní. V katalozích některých výrobců se dočtete, že ušetříte 40 nebo i 60 % energie.

Číst dále

Sice to nejsou vymyšlená čísla, ale bez uvedení okolností mohou být i klamavou reklamou.

Úspory v hodnotě desítek procent dosáhnete výměnou starých oken za nová, ale ušetříte jen na té části tepla, o kterou jste přicházeli právě kvůli oknům. Zateplení domu nebo bytu zahrnuje podlahy, stropy i fasádu a kolik přesně ušetříte se můžete dozvědět jen nad hotovým projektem a na základě detailních propočtů. Přečtěte si více v našem blogu.

Skrýt text

Jak vypadá náš ceník a kdy proběhne kalkulace?

Z našich stránek můžete zadat nezávaznou poptávku a ve stručném formuláři upřesnit požadované rozměry, dekory, druh a počet skel a další parametry.

Číst dále

Na oplátku dostanete naši předběžnou, opět nezávaznou kalkulaci.

Teprve v momentě, kdy se rozhodnete, že se vám naše nabídka líbí, přijede náš technik okna zaměřit a dostanete upřesněnou cenovou nabídku. Smlouvu k podpisu dostanete až v momentě, kdy je projekt připravený a cena je konečná, bez skrytých doplatků a kliček.

Skrýt text