Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Praktický rádce

Časté otázky

Základem dlouholeté životnosti oken a dveří a samozřejmě taky spokojenosti našich zákazníků.

Kategorie

Okna

Jaké rozměry plastových oken nabízíme?

Tím, že ve společnosti PRAMOS okna nejen prodáváme, ale i vyrábíme, si můžeme dovolit řešit všechny zakázky “na míru”. Nabízíme tak všechny myslitelné rozměry plastových oken včetně nestandardních tvarů, až do maximálních rozměrů, které diktují fyzikální vlastnosti materiálu a požadavky na bezpečné ovládání.

Jaké rozměry hliníkových oken nabízíme?

Hliníková okna dodáme přesně na míru podle projektu. Nečeká vás tak žádné zbytečné bourání nebo dozdívání do standardizovaných rozměrů. Pokud jde o tvar a velikost okna, pevný hliníkový profil neklade vaší fantazii téměř žádné hranice. Poraďte se s našimi techniky, jaký typ zasklení umožní jakou výslednou velikost vašich nových oken.

Jak se liší hliníková okna od plastových?

Hliník přirozeně není tak dobrý izolant, jako plast. Přesto budou vaše nová hliníková okna také šetřit náklady na topení - vyrábí se s přerušeným tepelným mostem a je možné je doplnit vložkou z izolačního materiálu. Pevný hliníkový profil nicméně na rozdíl od plastu mnohem lépe zvládá hmotnost trojitého zasklení, čímž určité drobné nevýhody vůči plastu bohatě vynahradí u velkoformátových okenních tabulí.

Nesrovnatelně lepší je potom estetická stránka hliníkových oken, ať už se jedná o puristickou moderní architekturu, běžný rodinný domek, nebo třeba rekonstrukci v industriálním duchu.

Proč jsou okna na míru lepší, než skladová?

Plastová okna, která od nás obdržíte, právě sjela z výrobní linky. Neležela skladem dlouhé měsíce nebo roky, protože je vyrábíme přímo pro vás. Deklarovaná životnost všech použitých materiálů a technologií tak nemá žádný skrytý háček a není ohrožena ani stovkami kilometrů transportu z levnějších továren v zahraničí, ani mnohonásobnou manipulací v překladištích.

Vybrat pro plastová okna dvojsklo nebo trojsklo?

Trojsklo samozřejmě lépe brání uniku tepla, ale také je dražší. O tom, jestli se vám vyplatí, se rozhoduje na základě řady okolností a nejlépe to posoudí technik na místě a při práci na projektu. Kombinace obou variant podle typu místnosti a vytápění nejsou výjimkou. Přečtěte si podrobnější článek o výběru počtu skel na našem blogu.

Vybrat pro hliníková okna dvojsklo nebo trojsklo?

Obě varianty jsou možné, ale vzhledem k přirozeně horším izolačním vlastnostem hliníkového rámu a zároveň jeho vyšší pevnosti jsou trojskla do hliníkových oken standardně lepší variantou. #Při prosklení vnitřních prostor, na vstupní portály do veřejných budov nebo bytových domů a všude tam, kde není v interiéru vyžadována pokojová teplota, je potom možné použít dvojité zasklení.

Jak se liší námi nabízené plastové profily?

V současné době vám můžeme nabídnout dva plastové profily pro nová okna - Horizont PS Space 8 a Horizont PS Penta Plus. První zmíněný profil splňuje při trojitém zasklení parametry pro pasivní dům a jedná se o opravdu exkluzivní výrobek určený všem, kteří to s minimalizací provozních nákladů domu myslí vážně. Druhý profil je potom ekonomickým řešením při nákupu, přesto ale dosahuje výborných hodnot tepelného prostupu a hodí se i do nízkoenergetických staveb.

Jak se liší námi nabízené hliníkové profily?

Nabízíme profil PONZIO PE 78 N, který má lepší izolační vlastnosti a díky vyšší stavební hloubce také umožňuje zasklení větších formátů oken, a ekonomický profil PONZIO PE 68, vhodný do všech staveb a na všechna místa bez zvýšených nároků na tepelnou izolaci. V obou případech se jedná o špičkový tříkomorový systém s přerušeným tepelným mostem a perfektním poměrem cena/kvalita.

Jak vypadá výběr barev, existují věrné imitace dřeva nebo hliníku?

V našem vzorníku barev pro plastová okna najdete věrné imitace několika ušlechtilých dřevin, stejně jako barevné a metalické dekory. Na výběr máte jednostranný dekor (pouze do ulice) a oboustranný dekor (okno bude barevné i do místnosti). Pro lepší celkový vzhled a větší uvěřitelnost použitých imitací můžeme dřevěné dekory nanášet na okno vyrobené z hnědého nebo šedého plastu.

Jak vypadají barvy a dekory hliníkových oken?

V nabídce máme jak možnosti barev dle vzorníku RAL, tak i několik velmi pěkných dřevěných dekorů. Než si vyberete ten nejlepší, doporučujeme vám zastavit v některém z našich showroomů a podívat se na nabízené barvy přímo na hliníkových profilech a v denním světle.

Kolik ušetříte na vytápění?

Častá otázka, na kterou není jednoduchá odpověď, pokud bychom měli zůstat seriózní. V katalozích některých výrobců se dočtete, že ušetříte 40 nebo i 60 % energie. Sice to nejsou vymyšlená čísla, ale bez uvedení okolností mohou být i klamavou reklamou.

Úspory v hodnotě desítek procent dosáhnete výměnou starých oken za nová, ale ušetříte jen na té části tepla, o kterou jste přicházeli právě kvůli oknům. Zateplení domu nebo bytu zahrnuje podlahy, stropy i fasádu a kolik přesně ušetříte se můžete dozvědět jen nad hotovým projektem a na základě detailních propočtů. Přečtěte si více v našem blogu.

Jak vypadá náš ceník a kdy proběhne kalkulace?

Z našich stránek můžete zadat nezávaznou poptávku a ve stručném formuláři upřesnit požadované rozměry, dekory, druh a počet skel a další parametry. Na oplátku dostanete naši předběžnou, opět nezávaznou kalkulaci.

Teprve v momentě, kdy se rozhodnete, že se vám naše nabídka líbí, přijede náš technik okna zaměřit a dostanete upřesněnou cenovou nabídku. Smlouvu k podpisu dostanete až v momentě, kdy je projekt připravený a cena je konečná, bez skrytých doplatků a kliček.

Jak se firma staví k problematice udržitelnosti a životního prostředí?

Toto téma je pro nás důležité. Firma si je silně vědoma své odpovědnosti vůči životnímu prostředí.

PRAMOS se snaží nalézt rovnováhu mezi ekologií a bezpečností svých produktů. Firma svým přístupem zaručuje vyšší kvalitu a delší životnost svých výrobků a zároveň se snaží minimalizovat negativní dopad na životní prostředí tím, že aktivně recykluje a využívá svůj vlastní PVC odpad z výroby. Jsme přesvědčení, že je správné recyklované PVC z původních oken používat jen tam, kde obsah těžkých kovů nepředstavuje potenciální riziko pro zdraví lidí a celkovou bezpečnost výrobků.

Více informací o tom, jak firma přistupuje k otázce ekologie, se dozvíte zde.

Dveře

Jaké nabízíme rozměry plastových dveří?

Vzhledem k tomu, že plastové dveře vyrábíme přímo pro zákazníka a ne na sklad, jsme schopni dodat jakékoliv rozměry, počínaje nejběžnějšími 80x200 a 90x200 a nestandardními rozměry a tvary konče. V našem online poptávkovém formuláři si můžete vybrat dveře jednokřídlé, dvoukřídlé, neprůhledné i prosklené a nejrůznější kombinace, třeba i s pevnou výplní stavebního otvoru nad nebo vedle dveří.

Jaké rozměry hliníkových dveří nabízíme?

Dodáme vám hliníkové dveře ve všech standardních velikostech a klidně i na míru do nestandardních projektů. Perfektní mechanické vlastnosti předurčují hliníkové systémy k zasklení velkých ploch vstupních portálů do veřejných nebo bytových domů nebo prosklených fasád.

Jaké nabízíme dveřní profily?

Plastové dveře vyrábíme na bázi profilu HORIZONT PS PENTA, který celému systému propůjčí dostatečnou mechanickou odolnost, izolační schopnosti i spolehlivost. Celková hodnota tepelné izolace ale samozřejmě záleží na zvolené výplni. Neváhejte se na cokoliv zeptat našich techniků na telefonu.

Jaký je výběr profilů pro hliníkové dveře?

Podobně jako u hliníkových oken i u dveří nabízíme dva hliníkové profily - PONZIO PE 78 N a PONZIO PE 68. První jmenovaný dosahuje lepších izolačních vlastností a při vyšší stavební hloubce umožňuje provedení větších formátů a použití širších dveřních výplní. Profil PE 68 je potom racionální volbou pro všechny projekty, kde se ve vnitřních prostorách nepočítá s udržováním pokojové teploty, jako jsou vstupní haly bytových domů, úřadů, nákupních center a dalších veřejných budov.

Jsou plastové vchodové dveře bezpečné?

U našich dveří montujeme všechny panty, kování a zámky do masivních výztuh. Na výběr jsou uzavírací mechanizmy s tříbodovým systémem a masivní hákovou rozvorou, nebo systém s automatickou uzamykatelnou rozvorou. Jako doplněk je možné mít i druhý zámek nebo dveřní hlídač.

Nabízíte také balkonové dveře?

V místě, kde není zvýšený požadavek na zajištění pasivní bezpečnosti (zadní vchody do domu, do sklepa, balkonové dveře), je možné plastové dveře vyrobit s důrazem na funkčnost a nízkou cenu. #Při zachování veškerého uživatelského komfortu a pohodlí systém nevyžaduje bezpečnostní výplň ani kování.

Jaké jsou možnosti výplní hliníkových dveří?

Hlavní výhodou hliníku při výrobě luxusních vchodových dveří je jednoduchý vzhled s minimem členění, a to i na velkých formátech. Možnost rozdělit dveře na prosklené a plné výplně je ovšem samozřejmostí, která se s převládajícími trendy nijak nevylučuje.

Na výběr jsou kromě standardního zasklení i sendvičové panely v kombinaci s hliníkovými plechy o tloušťce 29 nebo 43 mm.

Specifikem hliníkových dveří značky PONZIO je možnost využití překryvného panelu dveřní výplně. Díky předsazení tento panel překrývá při pohledu zvenčí zárubně a akcentuje tak estetický vzhled ničím nerušené jednolité hliníkové plochy.

Jaké nabízíte barvy a varianty? Co imitace dřeva nebo hliníku?

V našem vzorníku barev pro plastové dveře najdete věrné imitace několika ušlechtilých dřevin, stejně jako barevné a metalické dekory. #Na výběr máte jednostranný dekor (pouze do ulice) a oboustranný dekor (okno bude barevné i do místnosti). Pro lepší celkový vzhled a větší uvěřitelnost použitých imitací můžeme dřevěné dekory nanášet na dveře vyrobené z hnědého nebo šedého plastu.

Jaký je ceník plastových dveří a kdy dostanete celkovou kalkulaci?

Cena vašich nových dveří se odvíjí od množství volitelných prvků. Proto jsme pro vás nachystali jednoduchý nezávazný poptávkový formulář, kde si výběrem parametrů a nabízených detailů můžete sestavit plastové dveře na míru. #Odhad ceny, který od nás poté obdržíte, bude reflektovat váš výběr a stále je nezávazný.

Kalkulace celého projektu je poté založena na upřesnění vaší poptávky a zaměření na místě. Přesnou cenu, která se poté nebude již zvyšovat, vám ke kontrole a podpisu nabídneme ještě před podpisem smlouvy.

Jak je zajištěna pasivní bezpečnost a odolnost proti násilnému otevření?

Hliník má jako konstrukční materiál výhodu ve vyšší tuhosti a pevnosti celé konstrukce a tím lépe odolává frekventovanému používání ve veřejných budovách, vandalismu i pokusům o násilné vniknutí. Samozřejmostí je i dveřní kování navržené pro vysokou zátěž, bezpečnostní požadavky a v neposlední řadě dostatečně reprezentativní vzhled.

Všechny panty, kování a zámky jsou namontované do masivních výztuh. Uzavírací mechanismus může být vybaven tříbodovým systémem s masivní hákovou rozvorou, nebo systémem s automatickou uzamykatelnou rozvorou. Dále je možné namontovat druhý zámek nebo dveřní hlídač.

Hliníkové dveře vybavujeme širokým bezpečnostním štítkem (54 mm) v provedení klika/klika nebo klika/koule, zámkovou vložkou a 3 seřizovatelnými panty. V případě potřeby mohou být vybavena samozavírači, elektrickým vrátným, madly a dalšími doplňky.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena