Opravdu česká okna
Menu
Hliníková okna
Česká hliníková okna PRAMOS

Česká hliníková okna PRAMOS

Hliníková okna PONZIO
Pevnější, luxusnější, zkrátka hliníková.

Prodáváme vysoce kvalitní hliníková okna značky PONZIO, na míru vašemu projektu, ať už je jakkoliv malý nebo velký. Jsou perfektní pro vysokou zátěž na frekventovaných místech a umožňují zasklení velkými formáty. Přijďte se podívat na barevnou škálu, kování i řezy profilem na některé z našich více jak dvaceti regionálních pobočkách. Kdykoliv nám můžete také zavolat, nebo si zkusit sestavit rozpočet pomocí naší nezávazné online poptávky.

* Hodnota závisí na zvoleném zasklení, poraďte se s námi o ideálních oknech na míru vašemu projektu.

Výhody hliníkových oken spočívají samozřejmě ve vlastnostech samotného hliníku.

Řekněme si to nejdůležitější:

  • Hliníkový profil je velmi pevný a umožňuje tak zasklení velkých formátů oken.
  • Vysoká odolnost proti opotřebení hliníková okna předurčuje do veřejných budov, na fasádu i do skleněných stěn v interiéru.
  • Hliník podobně jako plast nevyžaduje téměř žádnou údržbu.
  • Ve všech podobách a tvarech hliníková okna vždy působí luxusnějším dojmem, než ostatní vhodné materiály.
  • Široká paleta barev vhodná pro moderní i historické fasády

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Jaké rozměry hliníkových oken nabízíme?

Hliníková okna dodáme přesně na míru podle projektu. Nečeká vás tak žádné zbytečné bourání nebo dozdívání do standardizovaných rozměrů.

Číst dále

Pokud jde o tvar a velikost okna, pevný hliníkový profil neklade vaší fantazii téměř žádné hranice. Poraďte se s našimi techniky, jaký typ zasklení umožní jakou výslednou velikost vašich nových oken.

Skrýt text

Jak se liší hliníková okna od plastových?

Hliník přirozeně není tak dobrý izolant, jako plast. Přesto budou vaše nová hliníková okna také šetřit náklady na topení - vyrábí se s přerušeným tepelným mostem a je možné je doplnit vložkou z izolačního materiálu.

Číst dále

Pevný hliníkový profil nicméně na rozdíl od plastu mnohem lépe zvládá hmotnost trojitého zasklení, čímž určité drobné nevýhody vůči plastu bohatě vynahradí u velkoformátových okenních tabulí.

Nesrovnatelně lepší je potom estetická stránka hliníkových oken, ať už se jedná o puristickou moderní architekturu, běžný rodinný domek, nebo třeba rekonstrukci v industriálním duchu.

Skrýt text

Do hliníkových oken: dvojsko nebo trojsklo?

Obě varianty jsou možné, ale vzhledem k přirozeně horším izolačním vlastnostem hliníkového rámu a zároveň jeho vyšší pevnosti jsou trojskla do hliníkových oken standardně lepší variantou.

Číst dále

Při prosklení vnitřních prostor, na vstupní portály do veřejných budov nebo bytových domů a všude tam, kde není v interiéru vyžadována pokojová teplota, je potom možné použít dvojité zasklení.

Skrýt text

Jak se liší námi nabízené hliníkové profily?

Nabízíme profil PONZIO PE 78 N, který má lepší izolační vlastnosti a díky vyšší stavební hloubce také umožňuje zasklení větších formátů oken, a ekonomický profil PONZIO PE 68, vhodný do všech staveb a na všechna místa bez zvýšených nároků na tepelnou izolaci.

Číst dále

V obou případech se jedná o špičkový tříkomorový systém s přerušeným tepelným mostem a perfektním poměrem cena/kvalita.

Skrýt text

Jak vypadají Barvy a dekory hliníkových oken?

V nabídce máme jak možnosti barev dle vzorníku RAL, tak i několik velmi pěkných dřevěných dekorů.

Číst dále

Než si vyberete ten nejlepší, doporučujeme vám zastavit v některém z našich showroomů a podívat se na nabízené barvy přímo na hliníkových profilech a v denním světle.

Skrýt text

Jaká je cena a kdy dostanete konečnou kalkulaci?

Nejlepším prvním krokem pro vás bude vyplnění nezávazné poptávky online zde na našich stránkách. Podle vybraných variant oken, rozměrů a zasklení vám můžeme poskytnout poměrně přesný odhad ceny k posouzení.

Číst dále

Pro konečný rozpočet celého projektu je potřeba zaměření na místě, každopádně budete svoji cenu vědět do koruny přesně ještě před podpisem smlouvy.

Skrýt text