Opravdu česká okna
Menu
Hliníkové dveře
České hliníkové dveře PRAMOS

České hliníkové dveře PRAMOS

Hliníkové dveře PONZIO
Diktujte trendy celé ulici.

Pokud jde o luxusní vzhled, hliníkovým vchodovým dveřím se málo co vyrovná. Zároveň se ale jedná o systém s množstvím výhod také pro veřejné stavby a místa s velkým pohybem lidí, kde se na luxus příliš nehledí. Seznamte se s hliníkem, nejvariabilnějším materiálem pro výrobu vstupních dveří. Osobně na některé z našich regionálních poboček, telefonicky nebo prostřednictvím přehledného a nezávazného poptávkového formuláře.

Přednost vstupním dveřím z hliníku dáte před ostatními vhodnými materiály hlavně z těchto důvodů:

  • Hliník se svými povrchovými úpravami umožňuje výrobu toho nejluxusnějšího, co žádá moderní design v oblasti bydlení.
  • Přirozená pevnost, odolnost a bezúdržbovost materiálu zvyšují užitnou hodnotu hliníkových dveří bez kompromisů v jejich vzhledu.
  • Navzdory dobré tepelné vodivosti hliníku, zejména díky přerušenému tepelnému mostu a použití kvalitních výplní nové kvalitní dveře pomáhají snížit náklady na vytápění.
  • Mohou být součástí luxusních fasád a stejně tak ekonomicky racionálních vstupních portálů do veřejných nebo bytových budov, třeba i do obyčejného paneláku.

Přečtěte si
Jak vybrat hliníkové vstupní dveře?

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Jaké rozměry hliníkových dveří nabízíme?

Dodáme vám hliníkové dveře ve všech standardních velikostech a klidně i na míru do nestandardních projektů.

Číst dále

Perfektní mechanické vlastnosti předurčují hliníkové systémy k zasklení velkých ploch vstupních portálů do veřejných nebo bytových domů nebo prosklených fasád.

Skrýt text

Jaké jsou možnosti výplní hliníkových dveří?

Hlavní výhodou hliníku při výrobě luxusních vchodových dveří je jednoduchý vzhled s minimem členění, a to i na velkých formátech.

Číst dále

Možnost rozdělit dveře na prosklené a plné výplně je ovšem samozřejmostí, která se s převládajícími trendy nijak nevylučuje.

Na výběr jsou kromě standardního zasklení i sendvičové panely v kombinaci s hliníkovými plechy o tloušťce 29 nebo 43 mm.

Specifikem hliníkových dveří značky PONZIO je možnost využití překryvného panelu dveřní výplně. Díky předsazení tento panel překrývá při pohledu zvenčí zárubně a akcentuje tak estetický vzhled ničím nerušené jednolité hliníkové plochy.

Skrýt text

Jaký je výběr profilů pro hliníkové dveře?

Podobně jako u hliníkových oken i u dveří nabízíme dva hliníkové profily - PONZIO PE 78 N a PONZIO PE 68.

Číst dále

První jmenovaný dosahuje lepších izolačních vlastností a při vyšší stavební hloubce umožňuje provedení větších formátů a použití širších dveřních výplní. Profil PE 68 je potom racionální volbou pro všechny projekty, kde se ve vnitřních prostorách nepočítá s udržováním pokojové teploty, jako jsou vstupní haly bytových domů, úřadů, nákupních center a dalších veřejných budov.

Skrýt text

Jak je zajištěna pasivní bezpečnost a odolnost proti násilnému otevření?

Hliník má jako konstrukční materiál výhodu ve vyšší tuhosti a pevnosti celé konstrukce a tím lépe odolává frekventovanému používání ve veřejných budovách, vandalismu i pokusům o násilné vniknutí.

Číst dále

Samozřejmostí je i dveřní kování navržené pro vysokou zátěž, bezpečnostní požadavky a v neposlední řadě dostatečně reprezentativní vzhled.

Všechny panty, kování a zámky jsou namontované do masivních výztuh. Uzavírací mechanismus může být vybaven tříbodovým systémem s masivní hákovou rozvorou, nebo systémem s automatickou uzamykatelnou rozvorou. Dále je možné namontovat druhý zámek nebo dveřní hlídač.

Hliníkové dveře vybavujeme širokým bezpečnostním štítkem (54 mm) v provedení klika/klika nebo klika/koule, zámkovou vložkou a 3 seřizovatelnými panty. V případě potřeby mohou být vybavena samozavírači, elektrickým vrátným, madly a dalšími doplňky.

Skrýt text