Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Pořízení moderního nářezového a obráběcího centra v roce 2006 nás zařadilo mezi velké výrobce

ROZHOVOR
publikováno 19. 04. 2021
Pořízení moderního nářezového a obráběcího centra v roce 2006 nás zařadilo mezi velké výrobce

Pokud chce firma růst a udržet krok s individuálními potřebami zákazníků, potřebuje dobře vyladěný proces výroby s vybavením na nejvyšší úrovni. Od roku 1995 se PRAMOS zaměřuje hlavně na zakázkovou výrobu, která se v roce 2006 naplno rozjela v nové hale s dvousměnným provozem. Větší prostory a investice do technologie umožnily plně automatizovat výrobu s nářezovým a obráběcím centrem. V tomto období se společnost zařadila mezi největší výrobce oken v České republice.

Pavel Viktorin, vedoucí výroby oken PRAMOS

Počátky zakázkové výroby a trendy

Typizovaná okna i dveře před 30 lety k sehnání byly, ale poctivá řemeslná práce na míru s širokou možností výběru barev i odborné montáže, byla vzácností. Trojskla a vícekomorový profil, byly známkou luxusu a rozhodně ne dostupné všem. V PRAMOSU jsme se zaměřili na klasickou českou rodinu, která si pořizuje své první bydlení a potřebuje, aby i za 25 let okna i dveře dobře sloužily.

Ve firmě jsem nastoupil v roce 1993 a první plastová okna PRAMOS jsem si pořídil i do svého rodinného domu. Mám je tedy již více jak 20 let a stále skvěle slouží “, říká Pavel Viktorin, vedoucí výroby oken, se kterým se můžete potkat i při prohlídce naší výroby v Šitbořicích.

Od vlastností k estetice

Standardem u solidních výrobců se stala nabídka oken s výbornou tepelnou i hlukovou izolací. Postupem času ve výběru začala hrát roli spíše estetika vzhledu. V minulosti byla oblíbená čistě bílá okna, která byla známkou novosti. Pak ale došlo k revoluci v tématech designu bydlení a zaznamenali jsme vysokou poptávku po imitacích dřeva a kovu. Aktuálně vévodí odstín antracit a šedé odstíny.

Doporučil bych vybrat místo bílých oken třeba i tmavší odstíny, díky tomu se podaří udržet designový vzhled po letech i v místech, kde jsou okna často vystavena prachu z ulice, pylu z polí a dalším vnějším vlivům“, říká Pavel Viktorin, vedoucí výroby oken. Poslední roky vzrostl zájem o krémové a šedé odstíny o 40 %.

Reference PRAMOS

Jak se okna vyrábí dnes

  • Automatizace s maximální přesností
  • Bez recyklátů
  • Přizpůsobení i pro pasivní domy

Modernizace přináší stabilní kvalitu, vyšší rychlost výroby, přesnost a méně vzniklého odpadu. Všechna plastová okna a dveře v naší firmě se vyrábí ze 100 % PVC, bez recyklátů, tak aby právě mnoho let vydržela. Na druhou stranu na konci své životnosti díky kvalitě dobře poslouží k další recyklaci pro výrobu solidních parapetů, trubek a technických profilů. 

S velkou přesnostní se výrobě daří rychle plnit zakázky i v té nejvyšší stavební sezóně. Nářezová a obráběcí centra umožňují výrobu v jednom nepřerušovaném procesu s minimální manipulací a přesuny profilů, díky tomu na konci poskytne linka výrobek čistý a perfektně připravený k finální kontrole, k expedici a na odbornou montáž. Minimalizujeme tak riziko šmouh nebo poškrábání.

Z hlediska vlastností jsme dosáhli vrcholu během uvedení nejlepší kombinace parametrů pro osmikomorový profil HORIZONT PS SPACE 8, který je o několik kroků napřed vůči dosavadním normám úspor energie u pasivních domů.

Od roku 2010 kromě plastových profilů nabízíme i hliníkové, které se hodí do míst s intenzivnější zátěží, jako například vstupní dveře do bytových jednotek, škol, nemocnic a firem.

Reference ZŠ a MŠ Jehnice

Poradit s výběrem, jako dobrý soused

Pavel Viktorin prošel ve firmě více pozicemi od kování oken, až po jejich montáž.  Díky této praxi je i pravou rukou pro technické dotazy všem produktovým specialistům na pobočkách PRAMOS, kteří často se zákazníky řeší poptávky na míru, atypické zakázky i samotnou návštěvu výrobny oken v Šitbořicích, která je nabízena zákazníkům. Jeho kolegové často pronáší větu „Okna děláme tak, jako bychom je dělali sami pro sebe“, která vyjadřuje lásku k dobře odvedené práci a hrdost na vlastní vývoj okenních profilů s oceněním český výrobek.

Často se nás ptáte na francouzská okna

Fracouzská a velkoformátová posuvná okna, která podporují tzv. propojení interiéru s okolní přírodou, jsou velkým trendem, který jsme podpořili i širokou nabídkou zpracování.

Před výrobou se často ptáme na umístění okna a k čemu má vlastně sloužit. Jiné bychom nabídli do sklepa, na terasu, nebo jako designový doplněk v kombinaci se zábradlím v patře domu“, upřesňuje náš vedoucí výroby.

Reference PRAMOS - francouzská okna

Vyrábíme pro budoucí generace

Pavel Viktorin, svými zkušenostmi z elektromontážní firmy i ze zahraničních výstav, přinesl nové podněty v technologiích výroby i trendech chytrého bydlení, které byly v minulosti na českém trhu teprve v plenkách. Dokážete si představit, že automatizujete topení a automatické větrání, tak, abyste měli nejen čerstvý vzduch, ale neprotopili rodinný rozpočet? Okna se zabudovaným alarmem, která vás upozorní na nečekané návštěvníky a mnoho dalších chytrých funkcí. Spoluprací s partnery můžeme vaše okna napojit i na moderní automatická řešení.

„To všechno už okna pro 21. století umí, a i taková umíme pro naše zákazníky zařídit. Okna inspirovaná lidmi,“ říká Pavel.

PRAMOS Okna inspirovaná lidmi

Potřebujete poradit?

Pošlete nám nezávaznou poptávku a my se vám rádi ozveme. Můžete nás i navštívit na pobočkách, kde vás přivítají zaškolení produktoví specialisté.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2022, všechna práva vyhrazena