Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Ozdobte si okna vlastnoručně vyrobenými dekoracemi z přírodních materiálů

OKNA V ZIMĚ
publikováno 18. 12. 2020
Ozdobte si okna vlastnoručně vyrobenými dekoracemi z přírodních materiálů

Doma určujete pravidla výzdoby jenom vy, proto nemusíte tolik dbát na trendy, návody a předlohy, které se vyrojí v předvánočních módních článcích na internetu. Jednoduše zdobíte dle vlastního vkusu a nálady. Hlavním cílem je udělat si radost a dotvořit atmosféru pohodových svátků.

Připravili jsme si pro vás inspiraci na tradiční výzdobu, která bude bavit celou rodinu. Pro vánoční foto příběh jsme využili prostory brněnské pobočky PRAMOS, kde jsou vystaveny vzorky oken, dveří i nadčasových okenních doplňků.

Domácí galerie umění

Každé okno je svým způsobem umělecké dílo, které tvoří celkový dojem z vašeho bydlení. Barevným provedením oken, tvarem i materiálem předem určujete, jaký pocit budou vzbuzovat a kolik prostoru pro dozdobení poskytnou. Můžete si vybrat z širokého vzorníku barev, který nabízí například modrou, mechově zelenou či odstíny imitující kovy.

Pravděpodobně vás potká jeden z těchto scénářů

  • Máte doma krabici ozdob nasbíranou po generace a zdobením vzpomínáte na společné chvíle
  • Vybíháte do obchodu pro nejnovější kousky a lehce je doladíte z vlastních zdrojů
  • Vyrábíte s dětmi a partnerem, nebo jen tak pro sebe z domácích zdrojů

Pro nás je sympatická třetí možnost, jelikož i naše okenní profily si sami vyvíjíme a vyrábíme na míru každému bydlení. Jste zvědaví, jak takové okno vzniká? Podívejte se na naše video přímo z výroby.

Pravdou je, že o Vánocích má ve výzdobě své místo i tradice a historie. Vzpomínky a retro ozdoby, které na parapety chystaly již naši prarodiče, dokážou navodit opravdu rodinné Vánoce.

Vánoční výzdoba oken

Severský styl a minimalismus versus česká klasika

Jednoduchý a čistý design ze severu

Nadcházející období bude opět v duchu nadčasových šedých odstínů nebo imitace dřeva. Luxusní šedé odstíny jsou skvělou volbou pro moderní bydlení. Doplníte je jednoduše zajímavými svíčkami i dřevěnými dekoracemi. Šikovnější se mohou pokusit i o papírového sněhuláka z vaty a dřívek.

Pro oblíbený minimalismus se výborně hodí kombinace šedé, stříbrné a bílé. K nim bychom doporučili zvolit jen jednu výraznou ryze vánoční barvu např. zelenou nebo červenou.

Vlastnoruční výroba a česká barevná klasika

Zdobení oken se může stát i zábavnou hrou, často stačí jen nůžky, papír a lepící páska. Během chvilky vám z okna budou zpívat andělé, nebo se objeví sněhové vločky. Na procházce posbíráte pár šišek, ze kterých dle vlastní fantazie vyrobíte pohádkové postavičky. Červené jablko bude připraveno na rozkrajování při štědrovečerní hostině.

Vánoční výzdoba oken

 Z okna i parapetu se tak stane výstava společně vyrobených ozdob. Co na tom, že pak hraje okno všemi barvami a styly, od toho jsou přeci Šťastné a Veselé, aby odrážely společné okamžiky a hravost.

Vánoce s dětmi?

Pokud máte malé děti, jistě s nimi chcete prožít vánoční svátky hravě a kreativně. Vyrobit si můžete opravdu cokoliv, stačí jen pár surovin.

Řetěz z popcornu

Připravujete populární slané občerstvení ke sledování pohádky? Odsypte dětem do misky pro tvorbu jednoduchého řetězu.

Sušené ovoce

Rodiče si možná udělají večerní pohodu u svařáku nebo punče. Z nakrájených koleček pomeranče, které uschnou na topení, mohou ráno děti udělat ozdobičky na stromeček nebo chvojí do vázy.

Ozdoby z ořechů

Při pečení vánočky i cukroví často saháme do komory pro hrstku ořechů. Skořápky i celé plody jsou příjemným materiálem pro tvorbu vánočních postaviček i dekorace k zavěšení.

Vánoční výzdoba oken

Tip navíc

Okna zdobí i moderní doplňky jako kliky, madélka, kování a užitečné náhradní díly. Tyto doplňky si za výhodné ceny můžete pořídit na našem e-shopu.

Při zdobení vám přejeme hlavně pořádnou nadílku inspirace

Baví nás sledovat technologické trendy a měnící se „designovou chuť“ zákazníků. Spolu s naší znalostí výroby a potřebami klientů vznikají okna inspirovaná lidmi.  Kombinace vlastní výroby, tradice a moderních prvků je naší hlavní ingrediencí i pro rok 2021.

Zdraví, štěstí a rodinou pohodu přeje tým PRAMOS

Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2021, všechna práva vyhrazena