Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Francouzská okna díky HS portálu

publikováno 06. 11. 2023
Francouzská okna díky HS portálu

Opticky zvětšit prostor nebo propojit dům se zahradou. To jsou hlavní důvody, proč spousta majitelů novostaveb při výběru oken do kuchyně či obýváku zvolí takzvaná francouzská okna. Existuje hned několik typů dveří, se kterými lze dosáhnout kýženého výsledku. Podívejme se na specifika jednotlivých možností a na to, proč pomyslnou špičku mezi dostupnými řešeními představuje HS portál.

Jak dosáhnout francouzských oken?

Rozdíly mezi jednotlivými řešeními jsou jak v použitém materiálu, tak v užitných vlastnostech. Mezi nejčastější možnosti patří:

Balkonové dveře na pantech

Jedná se o nejklasičtější a nejméně nákladný způsob, jak získat průchod mezi domem a terasou. Tato varianta se využívá zejména v případech, že dveře plánujete využívat pouze občas. K jejich výrobě používáme identické plastové profily, jako pro naše okna, tedy osmikomorový HORIZONT PS SPACE 8 a sedmikomorový HORIZONT PS Penta plus. Mezi nevýhody patří fakt, že otevřené zabírají v bytě hodně prostoru a použitý materiál navíc limituje rozměry skel, které lze v tomto řešení použít. V současné době existují praktičtější a modernější způsoby, jak získat francouzská okna.

Posuvně sklopné – PSK portály

Toto řešení představuje výhodnější variantu než balkonové dveře. Získáváte díky němu komfortní možnost celé dveře odsunout stranou přes pevný prosklený dtotiž íl. Dveře se ovládají jednou klikou a pomocí konstrukčního mechanismu využívají nahromaděnou energii tak, že se zavírají takřka samy. PSK portály vyrábíme z okenního profilu HORIZONT PS Penta plus. Jedná se o ekonomické řešení, jehož nevýhoda spočívá pouze ve vyšším prahu, který znemožňuje bezbariérový přístup a omezené nosnosti plastového profilu a dveřního kování. Tato varianta se hodí do rodinného domu, kde se nepředpokládá pohyb většího počtu osob.

Třetí variantu představuje HS portál, kterému byste určitě měli věnovat pozornost…

Jak funguje HS portál?

HS portál, neboli zdvižně posuvný portál, si získal popularitu díky svému jednoduchému ovládání.

Zdvižně posuvný portál popojíždí v mělké kolejničce na zemi a v závěsu u stropu, přičemž celá hmotnost skel se nikdy nenaklání mimo své těžiště. Právě díky tomu je ovládání velice snadné a bezpečné. Dveře lze navíc v jakékoliv poloze zastavit a opět uzamknout, takže je možné nechat úzkou mezeru pro větrání, aniž byste se museli bát nezvaných návštěv.

Pro výrobu HS portálů využíváme profil Aluplast HST 85 s možností dosáhnout koeficientu Ud až 0,84 W.m2/K.

Výhody HS portálu

Oproti jiným možnostem francouzských oken disponují HS portály možností většího rozměru a variability zasklení celého stavebního otvoru.

Obrovskou výhodou je také bezprahový vstup, který bude vyhovovat nejen lidem s omezenou možností pohybu. HS portál navíc nabízí nejlepší komfort a životnost při frekventovaném použití.

Cena je sice vyšší, než u dříve zmiňovaných řešení francouzských oken, ale dostanete za ni opravdu mnohem více muziky.

HS portál se představuje ve videu!

Podívejte se také na naše produktové video, kde uvidíte HS portál v akci…

Okouzlil vás HS portál?

Přijďte si ho prohlédnout na vlastní oči! Navštivte náš showroom v Šitbořicích nebo si prohlédněte další pobočky, kde vám rádi poradíme.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena