Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Zdvižně posuvné dveře - HS portál

Aby teplo domova neuteklo dveřmi

Variantou dveří umožňující bezprahovou konstrukci a zamčení při částečném otevření je HS portál, tedy zdvižně posuvné dveře.

Zdvižně posuvné dveře se otočením kliky mírně nadzvednou a je možné je posouvat doslova jedním prstem. Pokud chcete, můžete je libovolně znovu spustit a zamčít, třeba pro dosažení bezpečné ventilace. Poptejte zdvižně posuvné dveře se slevou na míru vašemu bydlení.

HS portál - HST 85

HS potrál je to nejlepší řešení pro bezbariérový přístup na vaši terasu nebo balkon.  Umožňuje výrobu i ve velkých formátů. 

Rozbalit celý popis Skrýt celý popis
 • Rám

  Uf = 1,5 - 1,1 W/m2K

 • Celý prvek (při Ug = 0,5)

  UD = 0,78 W/m2K

 • Stavební hloubka

  195/85 mm

Rozbalit celý popis Skrýt celý popis

Zdvižně posuvné dveře se otočením kliky mírně nadzvednou a je možné je posouvat doslova jedním prstem. Pokud chcete, můžete je libovolně znovu spustit a zamčít, třeba pro dosažení bezpečné ventilace.

Výběr základních parametrů profilového systému Aluplast HST 85:

 • stavební hloubka sestavy je 197 mm, hloubka křídla 85 mm
 • čtyřkomorová konstrukce křídla s robustní výztuhou a s možností dodatečné tepelné izolace
 • použití primárního materiálu, nikoliv recyklátu
 • v nabídce možnost profilů dle hodnoty tepelné izolace v provedeních Basic, Standard a Premium

Smart-slide SMT 70

Portál Smart-slide je prosklená posuvná stěna, navržená s důrazem na jednoduché a bezproblémové ovládání.

Rozbalit celý popis Skrýt celý popis
 • Rám

  Uf = 1,17 - 1,56 W/m2K

 • Celý prvek (při Ug = 0,6)

  UD = 0,79 W/m2K

 • Stavební hloubka

  140/70 mm

Rozbalit celý popis Skrýt celý popis

Portály Smart-slide  jsou svoji konstrukcí podobné HS portálu. Zatěsnění není dosaženo dosednutím křídla na práh, ale jeho přitlačením k rámu.  Odsuvné křídlo se posouvá ve své ose a odjíždí za vedlejší pevný díl, podobně jako u HS portálu. Na rozdíl od HS portálu ne není možné vyrobit portál Smart-slide v bezbariérovém provedení.

Výběr základních parametrů profilového systému Aluplast Smart-slide 70:

 • stavební hloubka sestavy je 140 mm, hloubka křídla 70 mm
 • čtyřkomorová konstrukce křídla s robustní výztuhou a s možností dodatečné tepelné izolace
 • maximální tloušťka zasklení 40 mm
 • PDF PDF
  technicky_list_smart-slide_v032021_2 1,5 MB

Nezávazná poptávka

Vzhled posuvných dveří si můžete nakombinovat dle libosti

vytvořte si domov přesně podle vašich představ

Barvy a dekory

Barevné fólie a laky, které používáme k docílení finálního vzhledu HS portálů, jsou stálobarevné a vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům. Objednat si můžete jednostrannou barevnost (do ulice barva nebo dekor, do místnosti bílý plast) nebo oboustrannou barevnost. 

Pro oboustranné varianty používáme pro lepší vzhled u dekorů dřeva profil z hnědého plastu, pro dekory v odstínech šedé základní profil v šedé barvě. Obě tyto provedení profilů jsou určeny pouze pro oboustrannou laminaci, pro jednostrannou barevnost nejsou dodávány.

Typy zasklení

Skleněná výplň tvoří největší plochu posuvných dveří, proto je sklo svými vlastnostmi na prvním místě z hlediska tepelné i zvukové izolace.
V souladu se světovými trendy nabízíme zasklení ve třech variantách: jako dvojsklo, trojsklo nebo dvojsklo se speciální vnitřní dělící fólií. Správnou kombinací skel a vyplnění meziprostoru lze pokrýt potřeby většiny myslitelných staveb a situací.

 • Dvojsklo Dvojsklo

  Standardní izolačním dvojskla, která dnes používáme ve dveřích PRAMOS dosahují velmi dobrého koeficientu prostupu tepla Ug = 1,1 W/m2K. Je to díky technologii využívající mikroskopické a neviditelné vrstvy kovu, která brání úniku tepla a jako zrcadlo ho odráží zpět do místnosti. Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.

  Dvojsklo je ekonomickým řešením, jehož hlavní výhody vyniknou zejména vůči izolačně dokonalejšímu, ale těžšímu a masivnějšímu trojsklu.

 • Trojsklo Trojsklo

  Trojsklem vybavíme vaše nové dveře v případě, že stavíte pasivní nebo nízkoenergetický dům, ale své ekonomické opodstatnění má tato varianta i v dalších případech.

  Parametr prostupu tepla s hodnotou Ug = 0,6 W/m2K nelze označit jinak, než jako excelentní. Díky samotné podstatě trojitého zasklení se ani při největších mrazech vnitřní sklo neochladí na teplotu kondenzace vzdušné vlhkosti a nezpůsobuje nežádoucí cirkulaci studeného vzduchu známou rčením „táhne od oken”.

 • Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR
  Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR
  Dvojsklo s fólií Heat mirror

  Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla. Tato vrstva odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření. U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až Ug = 0,3 W/m2K.

 • Bezpečnostní skla Bezpečnostní skla
  Bezpečnostní skla
  Bezpečnostní skla

  Bezpečnostní sklo Connex představuje dvě nebo více skleněných tabulí slepených pod tlakem s fólií (nebo fóliemi). Při nechtěném nebo násilném rozbití okna drží výplň pohromadě stále v rámu, takže nehrozí úraz ani jednoduché vniknutí do objektu.

  Ve dveřích PRAMOS jsou používány jako základní typy bezpečnostních skel provedení Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem.

 • Protisluneční skla Protisluneční skla

  Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru. Zvýší tak obytný komfort a ušetří na případné klimatizaci. Představují tak budoucnost v ekologickém bydlení, zejména ve slunných regionech a na slunci exponovaných fasádách.

 • Ornamentální skla Ornamentální skla

  Vyhledávanou a preferovanou variantou zasklení plastových dveří jsou skla s ornamentem, který při zachování průsvitnosti omezuje průhlednost a pomáhá zachovat soukromí.

  U většiny ornamentálních skel nabízíme kromě čiré varianty i provedení "bronz".

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena