Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Posuvné hliníkové dveře - HST portál

Naprostou špičku v oblasti posuvného zasklení vstupních portálů představují hliníkové, takzvané HST nebo sliding portály.

 • Rám

  Uf = až 2,1 W/m2K

 • Max. rozměry

  3,3 × 3,4 m

 • Stavební hloubka

  160 / 247 mm

Hodnota tepelného prostupu celými dveřmi je velice závislá na zvoleném prosklení a variantě profilu. Neváhejte se s námi poradit.

HTS portály jsou nepřekonatelné v maximální velikosti křídla dveří až do formátu 3,3 x 3,4 m a hmotnosti 400 kg. Ani při takto velkém formátu zasklení neztratí sliding portál nic z obvyklé lehkosti ovládání a pasivní bezpečnosti při používání hliníkových dveří.

Posuvný hliníkový portál díky značným konstrukčním možnostem naprosto uvolní ruce architektům. Díky možnosti seřadit až čtyři dveřní křídla vedle sebe lze zajistit bezkonkurenčně nejširší a nejvyšší prostup do interiéru.

U posuvných hliníkových dveří můžete využít všech možnost minimalistického vzhledu velkých skleněných tabulí, ale stejně tak můžete posuvné dveře libovolně rozdělit sloupky do menších tabulí. Poptejte posuvné hliníkové dveře se slevou na míru vašemu bydlení.

Vzhled posuvných dveří si můžete nakombinovat dle libosti

vytvořte si domov přesně podle vašich představ

Barvy a dekory

Barevné fólie a laky, které používáme k docílení finálního vzhledu posuvných dveří, jsou stálobarevné a vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům. Objednat si můžete jednostrannou barevnost (do ulice barva nebo dekor, do místnosti bílý plast) nebo oboustrannou barevnost. 

Pro oboustranné varianty používáme pro lepší vzhled sliding portálů u dekorů dřeva profil z hnědého plastu, pro dekory v odstínech šedé základní profil v šedé barvě. Obě tyto provedení profilů jsou určeny pouze pro oboustrannou laminaci, pro jednostrannou barevnost nejsou dodávány.

Je možné zvolit jakoukoliv barvu lakovanou dle vzorníku RAL.

Typy zasklení

Skleněná výplň tvoří největší plochu posuvných dveří, proto je sklo svými vlastnostmi na prvním místě z hlediska tepelné i zvukové izolace.
V souladu se světovými trendy nabízíme zasklení ve třech variantách: jako dvojsklo, trojsklo nebo dvojsklo se speciální vnitřní dělící fólií. Správnou kombinací skel a vyplnění meziprostoru lze pokrýt potřeby většiny myslitelných staveb a situací.

 • Dvojsklo Dvojsklo

  Dvojsklo používané pro zasklení hliníkových dveří PRAMOS díky neviditelné vrstvě pokovení dosahuje velmi dobrého koeficientu prostupu tepla zasklením Ug = 1,1 W/m2K. Kromě zmíněné mikroskopické vrstvy, která odráží teplo zpět do místnosti, zlepšuje izolační vlastnosti dvojskla i argon, vzácný plyn s nízkou tepelnou vodivostí, kterým je vyplněný prostor mezi skly.

  Dvojsklo je ekonomickým řešením, jehož hlavní výhody vyniknou zejména vůči izolačně dokonalejšímu, ale těžšímu a masivnějšímu trojsklu.

 • Trojsklo Trojsklo

  Trojsklo dovoluje ušetřit víc za vytápění a dveře netrpí rosením při velkých mrazech. Tento druh skla pomáhá udržet nižší teplotu v interiéru během letních veder. Splňují normu pro “pasivní dům”. Trojskla nabízí možnost dosažení prostupu tepla až Ug = 0,5 W/m2K. Prémiových hodnot izolace je dosaženo přirozeně za cenu vyšší hmotnosti okenního křídla.

 • Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR
  Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR
  Dvojsklo s fólií Heat mirror

  Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla. Tato vrstva odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření. U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až Ug = 0,3 W/m2K.

  Díky této konstrukci je možné dosáhnout špičkové hodnoty tepelné prostupnosti hliníkovými dveřmi Uw = 0,80 W/m2K při zachování hmotnosti běžného dvojskla.

 • Bezpečnostní zasklení Bezpečnostní zasklení
  Bezpečnostní zasklení
  Bezpečnostní zasklení

  Bezpečnostní sklo Connex představuje dvě nebo více skleněných tabulí slepených pod tlakem s fólií (nebo fóliemi). Při nechtěném nebo násilném rozbití okna drží výplň pohromadě stále v rámu, takže nehrozí úraz ani jednoduché vniknutí do objektu. V oknech PRAMOS jsou používány jako základní typy bezpečnostních skel provedení Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem.

 • Protisluneční skla Protisluneční skla

  Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru. Zvýší tak obytný komfort a ušetří na případné klimatizaci. Představují tak budoucnost v ekologickém bydlení, zejména ve slunných regionech a na slunci exponovaných fasádách.

 • Ornamentální skla Ornamentální skla

  Vyhledávanou a preferovanou variantou zasklení hliníkových dveří jsou skla s ornamentem, který při zachování průsvitnosti omezuje průhlednost a pomáhá zachovat soukromí.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena