Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Francouzská okna

Náš tip
publikováno 22. 10. 2017

Představte si dveře, kterými vidíte ven, nebo okno, kterým projdete třeba z kuchyně na zahradu. Velkoformátovým oknům, které funkčně propojují místnost v domě s venkovním prostředím a plní tím i úlohu dveří, se říká francouzská okna.

Proč si pořídit francouzská okna?

Pokud bydlíte v domku se zahradou, není nic hezčího, než mít z kuchyně nebo obýváku v přízemí ničím nerušený výhled ven, ideálně velkoformátovými okny velkými od země až ke stropu. A když přijde teplejší část roku, ještě lepší je z těchto oken udělat doširoka otevřené dveře.

Francouzská okna

Francouzská okna v nabídce PRAMOS

Balkonové dveře na pantech

Pokud se s cenou chcete držet při zemi a své nové francouzské okno otevírat a používat jen občas, je možné do průchodu na terasu nebo do zahrady instalovat třeba dvoukřídlé prosklené balkonové dveře, a to samotné, nebo třeba v kombinaci s vysokými okny od země ke stropu.

Pro výrobu balkonových dveří používáme identické plastové profily, jako pro naše okna, tedy osmikomorový HORIZONT PS SPACE 8 a sedmikomorový HORIZONT PS Penta plus. Izolační parametry odpovídají těm uvedeným u plastových oken, kdy je spolu s volbou vhodného zasklení možné dosáhnout izolace předepsané normou ČSN pro pasivní dům.

Dveře na klasických pantech ale mají tu nevýhodu, že otevřené zabírají kus prostoru v bytě. Hmotnost velkoformátového zasklení a únosnost plastového profilu a dveřního kování navíc limitují rozměry skel, které se pro takové dveře a okna dají použít. Než se rozhodnete, raději se poraďte. Otevírání francouzských oken může být řešeno i posuvným křídlem a tato varianta má jen samé výhody.

Posuvně sklopné - PSK portály

Když si promyslíte všechny výhody a porovnáte cenu dvoukřídlých francouzských oken s posuvně sklopnými dveřmi, moc důvodů pro dveře na pantech nezůstane. Mít možnost celé dveře odsunout stranou přes pevný prosklený díl je takový komfort, že byste byli sami proti sobě.

Posuvně sklopné dveře se ovládají jednou klikou, podobně jako dveře balkonové. V jedné poloze kliky se vyklopí na ventilaci, při plném otevření se potom posouvají v závěsu dveřního kování.

PSK portály vyrábíme z okenního profilu HORIZONT PS Penta plus a při volbě odpovídajícího zasklení lze dosáhnout koeficientu tepelného prostupu Ud až 0,64 W.m2/K, který leží v limitu normy pro pasivní bydlení.

PSK portál patří k ekonomickým řešením pro francouzská okna. Určitou nevýhodou je vyšší práh dveří a konstrukční omezení vyplývající z vyklápění dveřního křídla a omezené nosnosti plastového profilu a dveřního kování. Posuvně sklopné dveře vám doporučíme do rodinného domu, kde nepředpokládáte pohyb většího počtu osob, ale jestli chcete něco opravdu parádního, čtěte dál.

Zdvižně posuvné - HS portály

Vyšší kategorii francouzských oken představují zdvižně posuvné portály. Proti dalším dostupným řešením máte výhodu v možnosti zasklení největších formátů, co plastové profily dovolují.

Zdvižně posuvný portál popojíždí v mělké kolejničce na zemi a v závěsu u stropu, celá hmotnost skel se nikdy neocitne v náklonu a díky tomu je ovládání velice jednoduché a bezpečné. Dveře lze v jakékoliv poloze zastavit a opět zamčít, takže můžete třeba nechat úzkou mezeru pro domácí mazlíčky bez obav z nechtěných návštěv.

Pro výrobu tohoto typu francouzských oken využíváme profil Aluplast HST 85 s možností dosáhnout koeficientu Ud až 0,84 W.m2/K.

Obrovskou výhodou zdvižně posuvných dveří je kromě velice lehké manipulace a možnosti zamknout dveře pootevřené hlavně bezprahový vstup, který bude vyhovovat nejen lidem s omezenou možností pohybu, ale hlavně v případě většího pohybu osob, například když do domu přijde návštěva. Ideálním řešením je tato varianta přirozeně pro hotely a penziony.

Hliníková francouzská okna - Sliding portál

Otevírat jednou rukou posuvné dveře zasklené tabulí o formátu 3,3 x 3,4 metrů dovoluje pouze jedna konstrukce - hliníkové posuvné dveře.

Všechny myslitelné výhody hliníku jako konstrukčního materiálu se tu spojují za jediným účelem - umožnit konstruovat prosklené výplně opravdu nadstandardních formátů při zachování naprostého pohodlí a bezpečné manipulace.

Pevnost a nosnost hliníku otevírá bezprecedentní možnosti nejen vaší fantazii, ale i kreativitě architektů. Systém umožňuje seřadit až čtyři dveřní křídla vedle sebe tak, že ve výsledku docílíte naprosto bezkonkurenčního prostoru v otevřených dveřích.

Pro výrobu hliníkových francouzských oken využíváme profil PONZIO SL 1600 TT 

Pokud jde o členění skleněných tabulí, kromě maximálních formátů skel si můžete vymyslet libovolné členění sloupky. Hliníkový systém se přímo nabízí pro konstrukci prosklených stěn a možnost slícování skla s rámem a fasádou bez obvyklého odskoku mezi rámem a zasklením poskytuje kreativním lidem nečekané možnosti.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2020, všechna práva vyhrazena