Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Posuvně sklopné dveře - PSK

Aby teplo domova neuteklo dveřmi

Jak název napovídá, posuvně sklopné dveře lze otočením kliky vyklopit, podobně jako okno nebo balkonové dveře. V další poloze pak masivní klika umožňuje posunutí dveří za pevný díl prosklení.

 • Rám

  Uf = 1,08 W/m2K

 • Celé okno (při Ug=0,5)

  Uw = 0,76 W/m2K

 • Stavební hloubka

  75 / 80 mm

Výhodou konstrukčního řešení posuvně sklopných dveří je především možnost ventilace, kdy je dveřní křídlo vyklopené na způsob oken nebo plastových dveří. Zavřené dveře lze zamčít a otevřené jsou zasunuté tak, že nepřekáží v interiéru. Poptejte posuvně sklopné dveře se slevou na míru vašemu bydlení.

Konstrukce posuvně sklopných dveří je založena na dveřním profilu Horizont Penta Plus.

Výběr základních parametrů profilového systému HORIZONT PS penta plus:

 • stavební hloubka 75 mm u rámu a 80 mm u křídla dveří
 • pětikomorová konstrukce všech hlavních profilů s robustní výztuhou
 • použití primárního materiálu, nikoliv recyklátu
 • tloušťka v nejvyšší třídě A dle normy ČSN EN 12 608, min. 2,8 mm
 • k dostání ve velkém množství členění, částečném nebo plném zasklení a kompletní nabídce dekor

Vzhled posuvných dveří si můžete nakombinovat dle libosti

vytvořte si domov přesně podle vašich představ

Barvy a dekory

Barevné fólie a laky, které používáme k docílení finálního vzhledu posuvně sklopných dveří, jsou stálobarevné a vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům. Objednat si můžete jednostrannou barevnost (do ulice barva nebo dekor, do místnosti bílý plast) nebo oboustrannou barevnost. 

Pro oboustranné varianty používáme pro lepší vzhled posuvných dveří u dekorů dřeva profil z hnědého plastu, pro dekory v odstínech šedé základní profil v šedé barvě. Obě tyto provedení profilů jsou určeny pouze pro oboustrannou laminaci, pro jednostrannou barevnost nejsou dodávány.

Typy zasklení

Skleněná výplň tvoří největší plochu posuvných dveří, proto je sklo svými vlastnostmi na prvním místě z hlediska tepelné i zvukové izolace.
V souladu se světovými trendy nabízíme zasklení ve třech variantách: jako dvojsklo, trojsklo nebo dvojsklo se speciální vnitřní dělící fólií. Správnou kombinací skel a vyplnění meziprostoru lze pokrýt potřeby většiny myslitelných staveb a situací.

 • Dvojsklo Dvojsklo

  Standardní izolačním dvojskla, která dnes používáme ve dveřích PRAMOS dosahují velmi dobrého koeficientu prostupu tepla Ug = 1,1 W/m2K. Je to díky technologii využívající mikroskopické a neviditelné vrstvy kovu, která brání úniku tepla a jako zrcadlo ho odráží zpět do místnosti. Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.

  Dvojsklo je ekonomickým řešením, jehož hlavní výhody vyniknou zejména vůči izolačně dokonalejšímu, ale těžšímu a masivnějšímu trojsklu.

 • Trojsklo Trojsklo

  Trojsklem vybavíme vaše nové dveře v případě, že stavíte pasivní nebo nízkoenergetický dům, ale své ekonomické opodstatnění má tato varianta i v dalších případech.

  Parametr prostupu tepla s hodnotou Ug = 0,6 W/m2K nelze označit jinak, než jako excelentní. Díky samotné podstatě trojitého zasklení se ani při největších mrazech vnitřní sklo neochladí na teplotu kondenzace vzdušné vlhkosti a nezpůsobuje nežádoucí cirkulaci studeného vzduchu známou rčením „táhne od oken”.

 • Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR
  Dvojsklo s fólií HEAT MIRROR
  Dvojsklo s fólií Heat mirror

  Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla. Tato vrstva odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření. U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až Ug = 0,3 W/m2K.

 • Bezpečnostní skla Bezpečnostní skla
  Bezpečnostní skla
  Bezpečnostní skla

  Bezpečnostní sklo Connex představuje dvě nebo více skleněných tabulí slepených pod tlakem s fólií (nebo fóliemi). Při nechtěném nebo násilném rozbití okna drží výplň pohromadě stále v rámu, takže nehrozí úraz ani jednoduché vniknutí do objektu.

  Ve dveřích PRAMOS jsou používány jako základní typy bezpečnostních skel provedení Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem.

 • Protisluneční skla Protisluneční skla

  Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru. Zvýší tak obytný komfort a ušetří na případné klimatizaci. Představují tak budoucnost v ekologickém bydlení, zejména ve slunných regionech a na slunci exponovaných fasádách.

 • Ornamentální skla Ornamentální skla

  Vyhledávanou a preferovanou variantou zasklení plastových dveří jsou skla s ornamentem, který při zachování průsvitnosti omezuje průhlednost a pomáhá zachovat soukromí.

  U většiny ornamentálních skel nabízíme kromě čiré varianty i provedení "bronz".

Typy kování

Na výběr máte ze dvou variant systému kování posuvných dveří.

 • PSK 160 Comfort - nejčastěji používaná varianta kování umožňující i polohu klasické výklopné ventilace.
 • HAUTAU Atrium - kování je vybaveno pístem, napomáhajícím snadnému otvírání a zavírání. Ventilace je umožněna jen celoplošným odsazením křídla od rámu.
Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena