Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Balkonové dveře PRAMOS

Náš tip
publikováno 21. 05. 2020
Balkonové dveře PRAMOS

Rekonstruujete bydlení a zařizujete si balkon? Pak vás jistě bude zajímat aktuální nabídka balkonových dveří, které jsou v tomto případě základním stavebním kamenem. V tomto článku posvítíme na výhody a ceny balkonových dveří, díky kterým si uděláte větší jasno při výběru a nákupu.

Jako balkonové označujeme dveře vyrobené ze stejných plastových nebo hliníkových profilů, jaké se používají na výrobu oken. Nejčastěji jsou celé prosklené, nebo mohou mít i neprůhlednou izolační výplň.

Balkonové dveře PRAMOS

Nejčastěji se používají v kompletu s oknem pro vstup na balkon. Díky nízkým výrobním nákladům mohou dále sloužit v místech se sníženými požadavky na bezpečnost a odolnost, jakou jsou dveře do sklepa, vedlejší a služební vstupy do domu nebo do komerčních, průmyslových a veřejných objektů. Cena balkonových dveří se liší dle typu, použitého materiálu, typu zasklení a volby dekorů.

A jak už jsme výše naznačili, balkonové dveře lze rozdělit do tří hlavní kategorií: plastové, hliníkové a posuvné balkonové dveře. Nyní si popíšeme každou z těchto kategorií zvlášť a povíme si, co je pro ně typické.

Plastové balkonové dveře

Podobně jako u našich plastových oken si můžete vybrat jeden ze dvou našich vyladěných plastových profilů. Sedmikomorový HORIZONT PS penta plus jako kvalitní a cenově nenáročný, osmikomorový HORIZONT PS SPACE 8 jako špičkový produkt s perfektními vlastnostmi.

Balkonové dveře PRAMOS

HORIZONT PS penta plus

Jedná se o vysoce kvalitní plastový profil, který reprezentuje vysoký standard v kategorii vícekomorových profilů. Sedm komor poskytuje vynikající tepelnou a hlukovou izolaci, která spolu s odpovídajícím zasklení uspokojí i náročné zákazníky. Tento plastový profil se pyšní větší podhledovou šířkou, což umožňuje montáž oboustranné kliky. HORIZONT PS penta plus doporučujeme spíše do běžných a nízkoenergetických staveb nebo pro rekonstrukci starších objektů.

HORIZONT PS SPACE 8

Kvalitní osmikomorový profil je zárukou vynikajících tepelně izolačních vlastností, které dokonce předčí přísné normy pro stavbu pasivního domu a získání dotací. Pro použití v nejnáročnějších podmínkách lze dveře doplnit i o další izolační vrstvu. HORIZONT PS SPACE 8 doporučujeme zejména pro nízkoenergetické a pasivní stavby.

V našem nezávazném online poptávkovém formuláři si můžete kromě jednokřídlých objednat i balkonové dveře dvoukřídlé. Na požádání vyrobíme i balkonové dveře se zámkem. Cena balkonových dveří je vypočítávána individuálně v závislosti na rozměrech, typu zasklení a volbě barevných dekorů.

Hliníkové balkonové dveře

Podobně jako u plastových dveří lze i hliníkový okenní profil využít k výrobě balkonových dveří. K dispozici máme profily PONZIO PE 78 N s větší stavební hloubkou a lepšími izolačními vlastnostmi a PONZIO PE 68 jako ekonomické řešení při snižování vstupních nákladů.

PONZIO PE 78 N

Hliníkový profil PONZIO PE 78 N se vyznačuje svou tuhostí a pevností, díky čemuž se skvěle hodí i k velkým formátům dveří. Velkou výhodou je také možnost použití široké škály zámků a kování dle výběru zákazníka. Tento hliníkový profil se hodí zejména do prostoru, kde jsou vysoké nároky na tepelnou izolaci – zpravidla do vyhřívaných interiérových místností.

PONZIO PE 68

Jedná se o systém se slícovanou strukturou profilů, který umožňuje snadné napojení dveří na jakémkoliv místě. Stejně jako u předchozího typu, pro PONZIO PE 78 N je možné použít celou řadu kování a zámků dveří. Nicméně na rozdíl od předchozího hliníkového profilu se tento hodí do prostorů s nižšími nároky na tepelnou izolaci – například do vstupních portálů, bytových domů nebo administrativních budov.

Posuvné balkonové dveře

V místě s většími požadavky na šířku prostupu na balkon (nebo na terasu či zahradu) a při nutnosti zachovat kolem dveří maximum využitelného prostoru se vyplatí přemýšlet o některém z řešení, které nabízíme v oboru posuvných dveří, nebo jinak řečeno posuvných portálů.

V souladu se světovými trendy nabízíme jednodušší posuvně sklopné dveře, komplexnější a praktičtější zdvižně posuvné dveře a hliníkové sliding portály, které umožňují konstrukci posuvných dveří s největšími formáty zasklení.

Posuvné balkonové dveře

Posuvně sklopné dveře

Posuvně sklopné dveře jsou typické tím, že jdou otočením kliky jednoduše vyklopit stejně jako okno nebo balkonové dveře. Při otočení kliky do jiné pozice se dají také posunout, díky čemuž nabídnou větší průchod a zároveň nebrání v interiéru. Mezi výhody posuvných dveří na terasu či balkon patří také možnost ventilace. Při výběru si můžete zvolit z celé řady barevných dekorů a fólií a typů zasklení.

Zdvižně posuvné dveře

Další variantou jsou zdvižně posuvné dveře, jinak přezdívané HS portály, které se otevírají jednoduchým otočením kliky. Dveře se po otevření mírně nadzvednou a je možné je posouvat doslova jedním prstem. I tyto dveře je možné zamknout, popřípadě nastavit na ventilaci. Stejně jako u posuvně sklopných dveří, i u zdvižně posuvných mají zákazníci možnost vybrat si barvu či typ zasklení.

Hliníkové sliding portály

Poslední variantou jsou hliníkové sliding portály neboli HST portály, které tvoří naprostou špičku v oblasti posuvného zasklení vstupních portálů. HST portály jsou naprosté jedničky co se týká maximální velikosti křídla - je možná varianta až 3,3 x 3,4 m. I přes velký formát zasklení se však sliding portály ovládají s maximální lehkostí a přesností. Ani u této varianty nechybí možnost vybrat si oblíbenou barvu a optimální typ zasklení dle okolních podmínek. Na základě této kvality je ovšem třeba počítat s tím, že cena balkonových dveří zde bude o něco vyšší.

Ať už vás zaujaly jakékoliv balkonové dveře a rádi byste se o nich dozvěděli více informací, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi pobavíme o vašich požadavcích a navrhneme řešení, které vám bude šité na míru.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena