Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Jak připravit vánoční dekorace do oken

OKNA V ZIMĚ
publikováno 21. 10. 2021
Jak připravit vánoční dekorace do oken

Taky se Vám zdá, že se vánoční nálada šíří všude kolem už s prvními chladnějšími rány? Pomalu je tedy na čase pustit se i do výzdoby oken. Pro mnoho dekorací je právě podzim ideálním zdrojem surovin. Přinášíme pro Vás kousek inspirace a několik vyzkoušených tipů.

Vánoční dekorace do oken z papíru

Vánoční dekorace do oken z papíru

Jednoduchou, ale velmi efektní možností jsou papírové dekorace. Pokud máte hodně trpělivosti a ostré nůžky, můžete se pustit do vystřihování – jednoduše pak vytvoříte sněhové vločky nebo i složitější tvary jako jsou andělé nebo stromky. Předtištěné šablony je možné najít na internetu.

Pokud není vystřihování to pravé, můžete zkusit skládání. Během chvilky poskládá hvězdy nebo třeba stromky. Některé verze jsou poměrně jednoduché, takže se do práce můžete pustit i s dětmi.

Vánoční ozdoby do oken z papíru

Zapojte do výroby i malé děti

S těmi nejmenšími můžete připravit i „perníkové“ ozdoby z papíru – stačí vzít hnědý papír nebo karton a dozdobit ho bílou temperou nebo fixou. Jednoduše vzniknou vánoční „perníkové“ domečky, stromečky nebo dárky, které snadno navléknete na provázek a rozvěsíte po domě (a na rozdíl od těch opravdických nezačnou mizet).

Řetězy ze sušeného ovoce nebo třeba z popcornu

Vánoční řetězy na stromeček, nebo třeba i na okno, můžete vytvořit opravdu skoro ze všeho - ze slámy, popcornu nebo ze sušeného ovoce.

Na slaměné řetězy si připravte stébla trávy a stužku – oboje rozstříhané na kratší kousky, jehlu a nit. Pak už stačí jen navlékat – buď náhodně, nebo v pravidelně se opakujícím vzoru. Podobně můžete vytvořit řetězy z popcornu nebo arizonek. U této varianty ale hrozí, že ji nenechavci postupně oberou.

Voňavou možností jsou řetězy ze sušených citrusů. Připravit si můžete buď usušená kolečka nebo plody oloupat a pomocí vykrajovátek připravit hvězdičky, stromečky nebo jiné tvary. Nezapomeňte si do kůry připravit dírku, aby se vám pak lépe navlékala. Sušit se dají i celé citrusy, ale trvá to déle.

 Do řetězu můžete přidat i sušená jablka nebo jiné ovoce. Krásným doplňkem je režný provázek, zelené větvičky či kousky skořice. Abyste sjednotili celkovou atmosféru výzdoby, můžete sušené ovoce využít i k ozdobení stromečku nebo věnce na dveře.

Vánoční výzdoba ze sušeného ovoce

Ozdoby z látky, vlny nebo provázku

Úplná kouzla zvládnete i s kouskem provázku. Z kartonu můžete vystřihnout tvar hvězdy, nebo třeba stromečku, a důkladně ho omotat barevnou vlnou nebo režným provázkem. Nezapomeňte si udělat očko, abyste měli ozdobu za co pověsit.

Pokud máte starší baňky, které už nechcete používat, stačí je omotat kouskem provázku nebo oblepit pásky látky. Jednoduše jim vrátíte život a sladíte je podle posledních barevných trendů.

Kouzelnou ozdobou jsou také bambulky. Vlnu jednoduše omotáte kolem kousku kartonu, uprostřed svážete, aby se vám bambulka nerozpadla, a na obou koncích namotanou vlnu přestřihnete. Podle potřeby ji můžete začistit, aby nebyla příliš střapatá. Z bambulek pak můžete poskládat celý řetěz (třeba v kombinaci s drobnými baňkami či sušeným ovocem) nebo z nich připravit třeba věnec.

Nezapomeňte využít šišky a větve

Zelené větvičky jsou ve vánočních dekoracích prostě klasika. Stačí vzít pár nastříhaných kousků, pomocí drátku je vytvarovat do kruhu a krásná ozdoba je na světě. Menší věnce můžete pověsit na barevnou stuhu do okna. Pokud chcete větší věnec (třeba na dveře), použijte jako základ pevný korpus.

Vánoční dekorace z větviček a šišek

Velmi univerzální jsou také šišky. Můžete je vylepšit tím, že je zlehka potřete barvou nebo postříkáte sprejem – bílou pro efekt zasněžených šišek, zlatou pro slavnostní vzhled.

Pokud hledáte něco rychlého, dejte do vázy na okno několik větviček a jmelí – jejich vůně během chvilky navodí tu správnou vánoční atmosféru a můžete na ně pověsit zbytky ozdob, které se třeba nevešly na adventní věnec. Romantické osvětlení pak zařídí stojánek se svíčkou.

K vytvořené té správné nálady tedy není třeba nakupovat spoustu ozdob - mnoho krásných věcí si totiž můžete jednoduše vyrobit. Na závěr přejeme spoustu zábavy při tvoření vánočních dekorací a ať se výzdoba podaří.

Tip navíc – okno je ozdobou po celý rok

Krásnou dekorací celého interiéru jsou i nová okna v moderní antracitové barvě, krémové, nebo v imitaci dřeva. Celý vzorní barev najdete v naší sekci plastových i hliníkových oken.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2021, všechna práva vyhrazena