Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Nová plastová a hliníková okna a dveře zvyšují hodnotu vašeho domu

NÁŠ TIP
publikováno 07. 06. 2023
Nová plastová a hliníková okna a dveře zvyšují hodnotu vašeho domu

Plastová nebo hliníková okna – to je oč tu běží. I vy jste se už určitě při výběru oken do nového domu či pro rekonstrukci rozhodovali, která jsou lepší. Pojďme se podívat na to, jak mohou plastová či hliníková okna zvýšit hodnotu vašeho domu. A pokud okna právě teď vybíráte, možná společně kápneme na to, jaká jsou pro vás ta pravá!

Obecné porovnání plastu a hliníku

Při výběru oken záleží především na vašich preferencích. Ve zkratce – pokud je pro vás prioritou nižší cena a výborné izolační vlastnosti, jsou pro vás vhodná okna plastová. Jestli toužíte po velkých oknech v designovém provedení, od kterého vás neodradí vyšší cena, sáhněte po těch z hliníku.

Plastová okna a dveře

Plastová okna si díky poměru cena/výkon stále drží první místo v žebříčcích oblíbenosti. Jejich hlavní výhodou jsou výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Díky kvalitním plastovým oknům totiž můžete na vytápění ušetřit nemalé částky. A stejně jako zimu nechají venku také nežádoucí zvuky z ulice. Plastové výrobky jsou navíc odolné proti vlhkosti, a tak se nemusíte bát, že by se vlivem přírodních podmínek rychle poškodila.

Bílé barvě odzvonilo…

Chcete mít ve svém domě vše barevně dokonale slazené, a proto vás od plastových oken odrazuje jejich klasická bílá barva? Dnes už je možné plastová okna zhotovit v různých barevných provedeních a designech, a to díky barevným fóliím či probarveným okenním profilům. V současné době je nejpopulárnější antracitově šedá nebo design světlého dřeva – sheffield oak.

Hliníková okna a dveře

Hliník je velmi odolný materiál, díky kterému kvalitní hliníková okna vydrží až 45 let. Společně s kvalitní povrchovou úpravou práškovou barvou, která dodá povrchu patřičnou tvrdost, otěruvzdornost, strukturu a podle požadavku lesk či mat si můžete být jisti vhodností své investice.

Také u hliníkových dveří si můžete vybrat z různých barevných provedení. Kromě základního vzorníku v šedých odstínech je možné sáhnout po dekorech s imitací dřeva.

Hliníková okna mají také své unikátní použití - hliníkový profil je totiž jediným vhodným řešením pro velkoformátová okna a náročné projekty.

To pravé ořechové

Ať už se rozhodnete pro okna a dveře z plastu nebo z hliníku, vždy se ujistěte, odkud pochází a jaké mají vlastnosti. Pouze tak pořídíte do svého domova to, co opravdu zvýší jeho hodnotu a bude vám dělat radost spoustu let.

Kontaktujte nás a my vám rádi pomůžeme s výběrem těch pravých oken do vašeho bydlení.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena