Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Plastová okna v odstínu antracit

NÁŠ TIP
publikováno 28. 05. 2021
Plastová okna v odstínu antracit

Zvažujete, jaká okna si pořídit? Líbí se vám tmavé a šedé odstíny, které imitují kov? Dopřejte si oblíbený antracit.

Vše v jednom - úspora energie i luxusní barevné fólie

Standardem při rozhodování o pořízení plastových oken je úspora výdajů za energie. Díky těsněním a systému komor mají naše plastová okna výborné izolační vlastnosti. Spolu s dvojitým nebo trojitým zasklením brání úniku tepla z vašeho domova, a tak šetří rodinný rozpočet.

Kromě těchto užitečných vlastností by měla okna splňovat i designová očekávání a stát se ozdobou nejen exteriéru moderního bydlení. Současná technologie umožňuje vyrobit plastová okna, která nerozeznáte od dřevěných nebo hliníkových. To je možné díky foliím, které tvoří povrch oken, a okenním profilům z probarveného plastu, takže bílá barva neprosvítá ani při otevření oken.

Dobrou zprávou je, že plastová okna rozhodně nepatří k nejdražším variantám a můžete si k nim dovolit i další kvalitní doplňky.

Antracitová plastová okna

Antracitová okna v interiéru

Plně probarvená šedá okna najdete u základních okenních profilů HORIZONT PS PENTA PLUS, ale i u prémiových osmikomorových profilů HORIZONT PS SPACE 8 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Skvělé sedí ke světlé fasádě a v interiéru k dřevěným doplňkům. Srdcem domova může být pohodlná šedá pohovka, kde se schází celá rodina u oblíbeného filmu.

I světoví designéři zvolili pro interiér jako nejoblíbenější kombinaci letošního roku žlutou a šedou. Šedá je totiž symbolem vytrvalosti a podporuje pozitivní myšlení. Žlutá je jako denní světlo a symbolizuje štěstí. Pořízení žluté a šedé do vašich domovů lze i skrze detaily, třeba na vypínačích, parapetech, žaluziích a zásuvkách.

V interiéru letos vévodí šedá a žlutá

Profily s šedými a metalickými oboustrannými fóliemi dodají oknům a dveřím jednotný a luxusní vzhled i při větrání. Prohlédněte si např. barevnou fólii ALUX DB 703, která podporuje povrch navozující pocit metalických odstínů hliníku.

Shrnutí zkušeností s antracitovými okny

Tmavé odstíny oknům dodají elegantní vzhled hliníku, zároveň ale i izolační vlastnosti a cenu plastových oken. 

Doporučil bych zvolit okna čedičové šedá nebo antracitově šedá. V místech, kde jsou vystaveny intenzivním nánosům prachu, např. u rušné ulice, nemusíte řešit častou údržbu a odstín není ani po letech tak ovlivněn, jako u oken bílých“, doporučuje Vlastimil Viktorin, vedoucí prodeje oken.

Doporučujeme zvolit čedičově šedá nebo antracitově šedá okna

Vstupní i posuvné dveře v antracitově šedé

Velkoryse prosklený vchod na terasu nebo bezpečnostní vchodové dveře si zaslouží stejný design jako vaše okna. Vyrábějí se ze shodných materiálů i profilů jako běžná okna, tudíž je lze s nimi vhodně kombinovat a využít stejně širokou paletu barev.

Nezaujala vás šedá varianta? Pořiďte si okna v barvě čokolády nebo naši novinku Turner Oak Malt

Od klasických bílých oken se trend v dekoracích přesunul právě k imitací hliníku, ale i dřeva. Z bohatého vzorníku barevných fólií si můžete zvolit třešeň, břízu, dub, ořech a mnoho dalších. Vaše nová okna mohou mít dokonce i čokoládový odstín nebo nádech světlého dřeva. Máte chuť si letos nová okna pořídit?

Čokoládová a Turner Oak Malt

Připravili jsme pro vás užitečné informace i o montáži, která je součástí našich služeb.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2021, všechna práva vyhrazena