Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Jak se připravit na montáž oken a dveří

Náš tip
publikováno 23. 03. 2021
Jak se připravit na montáž oken a dveří

Montáž provádějí pouze pracovníci detailně zaškolení pro práci s našimi okny. Během montáže redukujeme prašnost a nepořádek na minimum - pro zajištění vašeho pohodlí i v zájmu celkového výsledku. Po domluvě zajišťujeme i odvoz a ekologickou likvidaci stavebního odpadu.

Jak se připravit na montáž oken

Termín montáže

Zatímco předběžné datum montáže oken vám můžeme říct hned, k jeho upřesnění dochází v několika dalších fázích, zejména při výrobě. Konečný termín montáže si odsouhlasíme v okamžiku, kdy jsou vaše okna vyrobená.

S výhodou můžete využít zimní termíny. Do -10°C pracujeme bez přerušení a v zimě můžeme nabídnout výrazně kratší čekací lhůty.

Jak se doma připravit na montáž oken 

Vykliďte prosím cestu, kudy naši pracovníci ponesou okna (od místa zaparkování až k okennímu otvoru) a manipulační prostor kolem oken (cca 1 - 1,5 m okolo okna). Připravte také místo, kde mohou být okna uskladněna během montáže.

V zařízeném bytě doporučujeme přikrýt nábytek proti prachu, podlahu po cestě od dveří k oknům a kolem oken. Karton nebo vyřazený koberec je na zakrytí podlahy lepší, než igelit. Ten totiž klouže a neochrání podlahu před nechtěnými pády kousků zdiva nebo nářadí.

Podrobné pokyny najdete v našem návodu: Pokyny k přípravě místa montáže.

Jak probíhá montáž oken

Jak montáž oken probíhá

  • Demontáž a vybourání starých oken. Celý proces probíhá tak, aby nedošlo k poškození vnější fasády, samozřejmě pokud není povětrnostními vlivy tak poškozená, že ji nelze v místě zachovat. Demontáž je potřeba domluvit předem.
  • Očištění okenního otvoru. Prostor kolem oken je zbaven volných kusů omítky, prachu a izolačních hmot. Naši montéři jsou vybaveni průmyslovým vysavačem.
  • Instalace nových rámů a zapěnování.
  • Osazení a seřízení nových oken.
  • Montáž případných doplňků, pokud jsou předmětem objednávky
  • Zednické zapravení
  • Hrubý úklid prostor
  • Odvoz a ekologická likvidace odpadu, pokud je požadována a předem domluvena.

 

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena