Opravdu česká okna
Menu
Plastové dveře
Zasklení plastových dveří PRAMOS

Zasklení plastových dveří PRAMOS

Podobně jako u plastových oken je i u plastových dveří zasklení základním faktorem jejich tepelné i zvukové izolace.

Dvojsklo

Standardní izolačním dvojskla, která dnes používáme ve dveřích PRAMOS dosahují velmi dobrého koeficientu prostupu tepla U= 1,1 W/m2K. Je to díky technologii využívající mikroskopické a neviditelné vrstvy kovu, která brání úniku tepla a jako zrcadlo ho odráží zpět do místnosti.

Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.

Trojsklo

Trojsklem vybavíme vaše nové dveře v případě, že stavíte pasivní nebo nízkoenergetický dům, ale své ekonomické opodstatnění má tato varianta i v dalších případech.

Parametr prostupu tepla s hodnotou Ug = 0,6 W/m2K nelze označit jinak, než jako excelentní. Díky samotné podstatě trojitého zasklení se ani při největších mrazech vnitřní sklo neochladí na teplotu kondenzace vzdušné vlhkosti a nezpůsobuje nežádoucí cirkulaci studeného vzduchu známou rčením „táhne od oken”.

Heat Mirror

Efektu dvou nebo dokonce tří oddělených komor vyplněných ušlechtilým plynem lze dosáhnout napnutím speciální fólie v prostoru mezi dvěma skly.

Tato stěží viditelná fólie pokrytá nízkoemisní vrstvou zajišťuje zvýšení izolačních parametrů celého zasklení bez zvýšení hmotnosti nad rámec klasických dvojskel.

Zmíněná nízkoemisní vrstva selektivně propouští nebo odráží různé vlnové délky záření a díky tomu lze dosáhnout snížení prostupu tepla až na U= 0,3 W/m2K.

Bezpečnostní zasklení

Pro případy pokusu o násilné vniknutí, nebo jako bezpečnostní prvek při nechtěném rozbití skleněné výplně, nabízíme zasklení Connex, tvořené lisovanými vrstvami skla a bezpečnostních fólií. Technologie brání vysypání rozbitého skla, které naopak díky fólii i rozbité drží stále v rámu.

Ve dveřích stejně jako v oknech jsou použity jako základní typy bezpečnostních skel typy Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem.

Protisluneční skla

Tato skla brání nežádoucímu přehřívání interiéru a v průběhu horkého léta zvyšují komfort v místnosti, případně snižují spotřebu energie za klimatizaci. S ohledem na převládající počasí v létě jsou tak chytrým řešením i pro ochranu životního prostředí.

Ornamentální skla

Vyhledávanou a preferovanou variantou zasklení plastových dveří jsou skla s ornamentem, který při zachování průsvitnosti omezuje průhlednost a pomáhá zachovat soukromí.

Aktuální vzorník ornamentálních skel vám rádi předložíme v našich obchodních kancelářích. U většiny ornamentálních skel nabízíme kromě čiré varianty i provedení „bronz”.