Opravdu česká okna
Menu
Zákaznický servis
Praktický rádce

Francouzská okna

Jako francouzské okno označujeme takovou výplň stavebního otvoru, která zároveň plní funkci oken i dveří. Francouzská okna slouží nejen k získání venkovního světla a větrání, ale ve většině případů i k prostupu na balkon, terasu nebo do zahrady. Mohou tak plnit funkci vedlejšího vchodu do bytu nebo domu, ale stejně tak dobře mohou být ovládána pouze z interiéru.

I když je primárním smyslem francouzských oken co nejvíce otevřít interiér k volnému průchodu na terasu nebo do zahrady, v některých případech je najdete i v patře a bez balkónu - potom je nutné je zvenčí doplnit bezpečnostním zábradlím.

Varianty francouzských oken PRAMOS

Optimálním řešením pro funkční propojení interiéru s prostorem vně bytu jsou posuvné portály. Díky jejich konstrukčním vlastnostem je možné docílit jednoduchého ovládání i optimální bezpečnosti při požadavku na velké formáty zasklení. Samozřejmostí je potom vysoký standard v oblasti tepelné a zvukové izolace.

Posuvně sklopné dveře

Tento typ dveří lze pomocí kliky vyklopit podobně jako okno a umožnit tak ventilaci bez možnosti nežádoucího vniknutí, útěku domácích zvířat nebo dětí. V další poloze potom klika umožňuje celé dveře zasunout stranou. Pro plánovanou instalaci francouzských oken je právě možnost nastavení ventilace důležitým bodem v rozhodování, jestli využít posuvně sklopnou technologii, nebo některé další.

Zdvižně posuvné dveře

Další doporučovanou variantou pro francouzská okna je zdvižně posuvný portál. Celý prvek se otočením kliky lehce nadzvedne od země a volně se potom pohybuje až do úplného otevření. Otočením kliky zpět je možné tyto dveře kdekoliv zajistit, ať už při plném, nebo částečném otevření.

Sliding portál

Tuto variantu posuvných dveří vyrábíme pouze v hliníkovém profilu. Nabízíme ji jako šikovné řešení opravdu velkých formátů zasklení a hmotnosti skel. Pokud plánujete francouzská okna do veřejných prostor, třeba konferenčního sálu nebo hotelové restaurace, může být varianta umožňující nerušený prostup velkému počtu lidí přesně tím pravým pro vás.