Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Vchodové plastové dveře

Jak vybrat
publikováno 04. 03. 2020

Vchodové plastové dveře

Řekněme, že stavíte nový dům, opravujete byt, nebo prostě cítíte, že vám starými dveřmi utíká v zimě z bytu drahocenné teplo. Přáli byste si dveře s pořádnou izolací, taky aby byly pěkné a do třetice aby nestály moc peněz. Neřešitelné? Vůbec ne.

Podobně jako se plast ve výrobě oken jako ekonomické, ekologické a cenově přijatelné řešení, je možné podobné výhody získat i u plastových vchodových dveří.

Výhody vstupních dveří z plastu:

  • Nejlevnější řešení při porovnání izolačních parametrů.
  • Nevyžadují téměř žádnou údržbu.
  • Netrpí vlivem vlhka.
  • Mohou věrně napodobit vzhled dřeva nebo kovu a zachovat stejný dekor s vašimi plastovými okny.
  • Spolu s kvalitním kováním splňují běžné bezpečnostní požadavky.
  • Správně zvolené plastové dveře splňují normu pro pasivní dům a zisk zelených dotací.

Tepelná izolace

Rám plastových dveří PRAMOS vyrobený z dveřního profilu HORIZONT PS penta dosahuje koeficientu prostupu tepla Uf = 1,24 W/m2.K, díky čemuž mohou dveře ve své ideální konfiguraci dosahovat Ud až 0,87 W/m2.K a tím splnit požadavky normy pro pasivní bydlení.

Prostor vymezený plastovým profilem lze vyplnit neprůhlednými izolačními panely, prosklením, nebo libovolnou kombinací obou výplní s dělícími lamelami. Izolační panely firmy PERITO, které používáme při výrobě našich plastových vchodových dveří, se dodávají v tloušťkách 24 a 40 mm, čemuž je vhodné přizpůsobit i tloušťku případného zasklení.

Vchodové plastové dveře PRAMOS

Údržba plastových dveří

Materiál, ze kterého jsou plastové vchodové dveře vyrobeny, nepodléhá zkáze ve vlhku, ani působením sucha. Nevyžaduje obnovování povrchové úpravy jako dřevo, neoxiduje jako některé kovy. Veškerá údržba dveří tak spadá do kategorie seřizování pantů a péče o těsnění tak, aby byla zachována dokonalá těsnost a s ní i deklarované izolační parametry.

S plastovými vchodovými dveřmi si kupujete věrného služebníka, o kterého se prakticky nemusíte starat.

Rozměry dveří

Vchodové dveře vyrábíme ve všech běžných rozměrech, typicky například v nejoblíbenějších 90 x 200 nebo 80 x 200 cm. Šířka izolačních panelů (24 nebo 40 mm) a šířka izolačního zasklení (dvojsklo nebo trojsklo) pak bude záležet na vašich požadavcích na tepelnou izolaci a typicky na tom, jestli se jedná o vchodové dveře do domu, nebo vchodové dveře do bytu.

Členění a zasklení vchodových dveří

Plastové vchodové dveře je kvůli pevnosti vhodné rozdělit do menších dílů sloupky. Vznikne tak možnost neprůhledný izolační panel kombinovat se zasklením v různých prostorových variacích.

Lepší představu o všech designových variantách výplní dveří PRAMOS získáte nastudováním katalogu na našich stránkách.

Izolační parametry zasklení jsou srovnatelné se stejně tlustým izolačním panelem a opět je vhodné se rozhodovat podle toho, jestli se jedná o dveře do ulice, nebo do chodby bytového domu. Rovněž tak i částečné nebo plné zasklení budete raději volit v místě, kde můžete získat přirozené světlo z exteriéru a plné dveře v místě, kde se otevírají do společných prostor bytového domu.

Kromě nejběžnější jednokřídlé varianty je možné mít plastové vchodové dveře dvoukřídlé, nebo v sestavě s pevnými bočními neprůhlednými nebo prosklenými panely, nadsvětlíkem, nebo třeba zvonkovým tablem.

Vchodové plastové dveře PRAMOS

Pokud jde o zasklení, kromě standardního rozdělení nabídky na dvojskla a trojskla je vhodné uvažovat zejména o ornamentálním sklu, které udrží v interiéru soukromí, bezpečnostním sklu kvůli dětem nebo nezvané návštěvě, případně o fólii Heat Mirror nebo protislunečním sklu v případě zvýšených požadavků na tepelnou izolaci v průběhu celého roku.

Kování a bezpečnost

Plastová konstrukce dveří není vhodná pro výrobu pravých bezpečnostních dveří, ale ty nejsou při běžném bydlení potřeba.

Plastové profily jsou kvůli tuhosti vybaveny svařenou ocelovou výztuhou a veškeré panty, kování a zámky se samozřejmě montují do této výztuhy. Na výběr je dnes tříbodový systém zamykání s masivními hákovými rozvorami, druhý zámek nebo dveřní hlídač.

Na zakázku je možné připravit i výplňové panely s hliníkovým plechem uvnitř izolační pěny, nebo například neodvrtatelnou zámkovou vložku odolnou proti vyhmatání, která splňuje 4. bezpečnostní třídu.

Dveřní doplňky

Plastové vchodové dveře je možné doplnit kukátkem, klepadlem, dopisním vhozem, okopovou lištou a mohou být vybaveny i svislým madlem.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena