Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Terasové dveře PRAMOS

Jak vybrat
publikováno 16. 10. 2017
Terasové dveře PRAMOS

Jako terasové dveře si označujeme prostup z interiéru do zahrady, nebo jak název napovídá, na terasu. Provedeny mohou být jako jednokřídlé, dvoukřídlé nebo posuvné, jako materiál lze využít plast nebo hliník, klasickým požadavkem je pak velkoformátové zasklení a důraz na izolační vlastnosti.

Výhody terasových dveří

 • V zavřeném stavu je to okno od země až téměř ke stropu a umožňuje v jakékoliv denní nebo roční době nerušený výhled z pokoje nebo kuchyně do zahrady, okolí domu, nebo třeba i do otevřené krajiny, pokud umístíte terasové dveře do patra s malým proskleným balkónkem.
 • Otevřené mohou sloužit většímu počtu lidí k pohodlnému a nerušenému prostupu z interiéru na zahradu nebo na terasu. Dvoukřídlé a posuvné varianty jsou vhodné i pro ubytovací zařízení.
 • Mohou být doplněny zámkem na klíč a sloužit jako boční vchod do domu
 • Ovládání je navzdory velké hmotnosti optimalizované a nevyžaduje velkou sílu.
 • Izolační parametry terasových dveří splňují náročné požadavky nízkoenergetického bydlení.

Jednokřídlé a dvoukřídlé balkonové dveře

 • Cenově nejvýhodnější řešení prostupu z bytu na terasu nebo do zahrady
 • Nejmenší prostorová variabilita a omezení při nadměrném využívání

Pokud jste se probírali naším online konfigurátorem poptávky, určitě jste si všimli, že pod balkonovými dveřmi máte možnost vybrat jednokřídlé a dvoukřídlé. Jedná se o nejjednodušší řešení pro prostup z bytu do okolí domu nebo na balkon.

Dveře, které se otevírají na klasických pantech, vyrábíme z plastových nebo hliníkových profilů podobných těm, ze kterých vyrábíme okna. Shodné je tedy i jejich ovládání klikou a možnost vyklopit je tak, aby byla zajištěna ventilace bez rizika nežádoucího vniknutí do bytu.

Izolační parametry prosklených balkonových dveří zhruba odpovídají těm, které garantujeme u obdobně vyrobených oken.

Klasické dveřní panty u balkonových dveří představují ve své jednoduchosti i určitá omezení. Otevřené dveře zabírají prostor v interiéru a nejedná se o technické řešení vhodné pro nadstandardní zátěž ve veřejných prostorách, například v ubytovacím zařízení.

Posuvně sklopné terasové dveře - PSK portály

 • Cenově nejdostupnější posuvné francouzské dveře
 • Nižší komfort a životnost v porovnání se zdvižně posuvnými portály

Nejjednodušším řešením posuvných francouzských dveří je posuvně sklopná technologie. Posuvné dveře jsou opět vybaveny stejnou klikou, jako plastová okna, která v poloze nahoru umožňuje vyklopení a ventilaci, ale v poloze rovnoběžně se zemí umožňuje boční pohyb dveří na kolejničkách.

PSK portály opět montujeme z plastového profilu podobného tomu, ze kterého vyrábíme úspěšná plastová okna HORIZONT a dosahujeme tak obdobných vysokých hodnot tepelné izolace, pěkného vzhledu a náležité funkčnosti.

Posuvně sklopná technologie patří u francouzských dveří k ekonomickým řešení. Určitou nevýhodou je vyšší práh dveří a konstrukční omezení vyplývající z vyklápění dveřního křídla při omezené nosnosti plastového profilu a dveřního kování. Posuvně sklopné dveře vám doporučíme do rodinného domu, kde nepředpokládáte pohyb většího počtu osob. Pro ubytovací zařízení, nebo milovníky solidních řešení máme ovšem další varianty.

Zdvižně posuvné - HS portály

 • Zasklení největších formátů ze všech plastových profilů
 • Nejlepší komfort a životnost při frekventovaném použití větším počtem lidí
 • Nejvyšší cena v oblasti francouzských dveří a dveří na terasu

Zdvižně posuvný portál popojíždí v mělké kolejničce na zemi a v závěsu u stropu, celá hmotnost skel se nikdy nenaklání mimo své těžiště a díky tomu je ovládání velice jednoduché a bezpečné. Dveře lze v jakékoliv poloze zastavit a opět zamčít, takže můžete třeba nechat úzkou mezeru pro domácí mazlíčky bez obav z nechtěných návštěv.

Pro výrobu tohoto typu francouzských oken využíváme profil Aluplast HST 85 s možností dosáhnout koeficientu Ud až 0,84 W.m2/K.

Obrovskou výhodou zdvižně posuvných dveří je kromě velice lehké manipulace a možnosti zamčít dveře pootevřené hlavně bezprahový vstup, který bude vyhovovat nejen lidem s omezenou možností pohybu.

Hliníková francouzská okna - Sliding portál

Pokud chcete mít terasové dveře o formátu zasklení 3,3 x 3,4 metrů, jediné technické řešení se nazývá Sliding portál a jedná se o posuvné dveře vyrobené z hliníkového profilu.

Hliník jako nejpevnější konstrukční materiál běžně využívaný k výrobě bytových oken a dveří umožňuje kromě zasklení nadměrných formátů i konstrukci celých prosklených zdí a fasád, pro architekty nepředstavuje téměř žádnou technologickou překážku.

Pro výrobu hliníkových francouzských oken využíváme profil PONZIO SL 1600 TT

Hliníkový profil nabízí dnes tolik žádané slícování rámu okna (nebo dveří) přímo s fasádou. Dosáhnete tak hladkého přechodu a designového minimalismu.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2020, všechna práva vyhrazena