Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Jaký druh okenních profilů nabízí nejlepší tepelnou izolaci

JAK VYBRAT
publikováno 17. 04. 2023
Jaký druh okenních profilů nabízí nejlepší tepelnou izolaci

Ušetřit za náklady na vytápění je dnes nejčastější požadavek při výběru nových oken. Jedním ze zásadních parametrů, kterým byste měli věnovat pozornost, je přitom okenní profil. Jak tedy vybrat profil tak, aby vám bylo díky oknům co nejtepleji?

Co je tepelná izolace?

Tepelná izolace se vyjadřuje hodnotou součinitele prostupu tepla, který popisuje množství tepla, které oknem uteče ven. Aby bylo vaše pátrání po co nejméně propustných oknech úspěšné, musíte sledovat údaj označený Uw, který by měl být co nejnižší. Další parametry, se kterými se můžete u tepelné izolace setkat, jsou Uf a Ug. Ty ale označují pouze tepelné vlastnosti rámu a zasklení – jejich hodnota tedy nesmí být zaměňována či porovnávána s údajem Uw.

Druhy okenních profilů

V PRAMOSu vyrábíme 2 druhy plastových profilů.

Prvním z nich je HORIZONT PS SPACE 8. Jedná se o naši vlajkovou loď, která nabízí lepší izolační vlastnosti než požadují normy pro stavbu pasivních domů či získání dotací.

HORIZONT PS PENTA PLUS poté představuje ekonomičtější variantu, která je ovšem schopna i za nižší cenu výrazně zlepšit komfort vašeho bydlení. Tento profil je vhodný pro běžné a nízkoenergetické stavby.

Jaké tepelné izolace s našimi okny dosáhnete?

Jak tedy vybrat ten správný okenní profil?

Při výběru okenních profilů se setkáte s několika důležitými parametry. Jedním z nich je třída profilu. Jde o tloušťku vnějších stěn, na základě které se dělí profily do kategorie A (2,8 mm) nebo B (2,5 mm). Zde je to jednoduché – vždy sáhněte po profilech třídy A, které vám nabídnou prémiovou kvalitu.

Dalším parametrem je počet komor a stavební hloubka. Tu nejlepší tepelnou izolaci vám zajistí osmikomorový profil s hloubkou 90 mm. Sedmikomorový s hloubkou 75 mm je poté ekonomičtější variantou, která si ale stále zachovává dobré vlastnosti.

Vaše preference na prvním místě

Ideální okenní profil pro vaši domácnost je vhodné vybírat na základě vašich požadavků na bydlení.

Pokud je pro vás tepelná izolace tématem číslo 1, je pro vás vhodný prémiový osmikomorový profil HORIZONT PS SPACE 8, s kterým získáte nejlepší okno na českém trhu vhodné pro novostavbu. S hodnotou Uw nižší než 0,60 W/m.2K vám ušetří za vytápění maximum a navíc je ideální také pro stavbu pasivního domu.

V případě, že vám stačí nízkoenergetické bydlení a netoužíte přímo po pasivním domu nebo děláte rekonstrukci, vystačíte si se sedmikomorovým profilem HORIZONT PS penta plus. Máte-li zájem pořídit si funkční okna za nižší cenu, je pro vás tento profil jako stvořený.

Nenechávejte výběr oken náhodě

Změť všech různých parametrů a údajů vám může pořádně zamotat hlavu. Netrapte se výběrem sami a kontaktujte naše odborníky, kteří s vámi proberou vaše preference a možnosti, na jejichž základě vám sestaví tu nejvhodnější nabídku pro vaše bydlení.

Objednávka oken na internetu může mít svá příkoří - vždy je dobré produkt vidět na vlastní oči. Ideální je návštěva showroomu, kde si můžete okna prohlédnout a také se dozvíte jejich původ.

Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi plastovým a hliníkovým profilem?

Hliníková okna se od oken plastových liší především tím, že mohou být díky svému pevnějšímu profilu a rámu použita pro výrobu nestandartně velkých formátů. Hliníkový profil je dále nižší, a tak zabírá neprůhledná konstrukce menší procento z celého okenního otvoru. Nevýhodou hliníkových oken je vyšší cena a o něco horší přirozené izolační vlastnosti. Při vhodném zasklení je ale i při použití hliníkových oken možné dosáhnout podmínek pro pasivní dům.

Zaujala vás hliníková okna? Podívejte se také na naši nabídku hliníkových profilů.

Jaký je rozdíl mezi plastovým a dřevěným profilem?

Dřevěná okna jsou populární především díky využití přírodního materiálu. Dřevěné profily mají samy o sobě vyšší statickou únosnost. Ta se u plastových oken dohání použitím vhodné ocelové výztuhy, takže ve výsledku je statická únosnost u obou typů oken srovnatelná.

Výhodou dřevěných oken je především přírodní atmosféra, kterou tento materiál do domova přidává. Hlavní nevýhodou je jejich náročnější údržba, vyšší pořizovací cena či jejich roztažnost vlivem nadměrné vlhkosti.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena