Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

5 důvodů, proč jsou plastová okna a dveře lepší volbou než dřevěná

JAK VYBRAT
publikováno 22. 03. 2024
5 důvodů, proč jsou plastová okna a dveře lepší volbou než dřevěná

Výběr nových oken do vašeho bydlení vám může pořádně zamotat hlavu. Dáte přednost oknům plastovým, hliníkovým nebo dřevěným? Pokud vás oslnil vzhled dřevěných oken, ale stále zvažujete, jestli přeci jenom nejsou plastová okna lepší volbou, zbystřete. Existuje totiž 5 důvodů, proč plastová okna vévodí žebříčkům prodejů.

Důvod 1: Úspory energie

Tepelná izolace je jedním z nejdůležitějších parametrů při koupi nových oken. A není divu, protože jsou to právě okna, která mohou nedoplatky za elektřinu výrazně snížit! Pokud zvolíte ty z plastu, zajistíte si špičkové izolační vlastnosti, díky kterým můžete ušetřit až 40 % na nákladech za energie, a to ať už za vytápění nebo za klimatizaci.

Důvod 2: Odolnost proti vlhkosti

Nadbytečná vlhkost našim domovům dává zabrat především v zimních měsících a může nadělat pořádnou paseku. Nejenom, že kvůli ní vznikají plísně způsobující celou řadu zdravotních problémů, ale může také výrazně poškodit vaše vybavení domu včetně oken a dveří. Pro tyto situace jsou plastová okna a dveře k nezaplacení – nejsou totiž náchylné k plesnivění nebo hnilobě, na rozdíl výrobků dřevěných, které mohou být poškozeny vlhkostí.

Důvod 3: Nenáročná údržba

Doma je neustále co dělat. Prát, žehlit, uklízet, mýt nádobí… Plastová okna vám žádnou starost navíc nepřidají. K jejich údržbě stačí pouze pravidelné mytí a jednou za rok promazání kování. Dřevěná okna oproti tomu vyžadují větší péči a jejich nátěr je náchylný k vlivům počasí. Materiál je navíc nutné pravidelně natírat speciálním lakem či olejem.

Důvod 4: Dlouhá životnost

Všichni majitelé oken se určitě shodnou na tom, že by v ideálním případě měla dlouho vydržet. Plastová okna vám ve vašem bydlení budou dělat radost 20 let a více, což je delší doba, než kterou vydrží dveře a okna ze dřeva. Pořízení plastových oken tak může být výhodnou investicí nejen proto, že vám pomohou ušetřit za energie, ale také díky jejich dlouhé životnosti.

Důvod 5: Estetika

Aby byl styl domu vyladěn do posledních detailů, je potřeba myslet také na barvu a dekor oken i dveří. Díky barevným fóliím si můžete vybrat z široké škály barev a stylů, a tím podtrhnout celkový dojem vašeho bydlení.

V posledních letech se oblibě těší probarvené okenní profily, díky kterým dosáhnete vzhledu dřevěných nebo hliníkových oken při zachování vlastností oken plastových.

Nevíte si rady s výběrem?

Výběr ideálních oken závisí vždy na konkrétním bydlení a vašich požadavcích. Proces tedy nepodceňujte a využijte rady odborníků, kteří vám doporučí to nejlepší řešení na míru!

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena