Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Žaluzie vs. rolety – Jaké jsou hlavní rozdíly?

JAK VYBRAT
publikováno 12. 03. 2024
Žaluzie vs. rolety – Jaké jsou hlavní rozdíly?

Jaro přichází ruku v ruce s větší intenzitou slunečních paprsků, než na kterou jsme byli ze zimy zvyklí. Proto už jste možná zaregistrovali, že se vám odpoledne kvůli silnějšímu světlu hůř kouká na televizi anebo se váš být začíná nepříjemně ohřívat. Logickým řešením je pořízení stínící techniky. Jaká je ale pro vaše bydlení ta pravá? Je lepší sáhnout po žaluziích nebo roletách? Pojďme si představit hlavní rozdíly, které jsou zásadní pro váš výběr.

Vnitřní nebo vnější?

Stínící techniku můžeme primárně rozdělit na tu vnitřní a na venkovní.

Vnitřní žaluzie

Interiérové žaluzie představují nestárnoucí klasiku, kterou můžeme nalézt jak v rodinných domech, tak v bytovkách či panelácích. Nejlepší poměr ceny a výkonu, efektivní zastínění, snadná regulace procházejícího světla naklopením a dlouhá bezproblémová životnost – to jsou důvody, proč klasické hliníkové interiérové žaluzie stále vévodí většině domácnostem.

Pokud vám ale jde ale jen o víc než regulaci světla, existuje lepší řešení…

Kouzlo venkovní stínící techniky

Venkovní stínící techniku dělíme na venkovní rolety a venkovní žaluzie. Co mají tato dvě řešení společného a odlišují se tak od vnitřní stínící techniky, je to, že doplňují vzhled domu, fungují jako protihluková bariéra a také poslouží jako bezpečnostní prvek. Jejich největší výhodou je ale tepelná izolace.

Jak si vybrat mezi venkovními roletami a venkovními žaluziemi?

Obě řešení mají své lehké odlišnosti, a proto je vhodné se před rozhodnutím pro jedno z řešení zamyslet, co od stínící techniky očekáváte. Je to regulace denního světla? Nebo snad úspora energie? Nebo chcete co největší ochranu před venkovním hlukem?

Na základě svých odpovědí si hned uděláte jasno v tom, které řešení je pro vaše bydlení to pravé ořechové.

Venkovní žaluzie – výhoda regulace světla

Venkovní žaluzie jsou pro vás ideálním řešením, pokud je pro vás prioritou možnost regulace světla. Lamely lze totiž nastavovat do různých pozic, což vám zajistí dostatek světla v interiéru, a to bez ostrých obtěžujících paprsků. Tím se odlišují od rolet – ty vám totiž sice poskytnou absolutní tmu (což oceníte především v případech, kdy se potřebujete prospat přes den), ale nedávají vám tolik možností určit si množství prostupujícího světla dle libosti.

Venkovní rolety – výhoda odolnosti pro větru, bezpečnosti a hlukové izolaci

Jestliže považujete za prioritu bezpečnost, určitě oceníte vlastnosti rolet, které pro zloděje představují velkou bariéru. Rolety vám navíc pomohou i v případě, že vás často ruší hluk z ulice. A pokud u vás hodně fouká, nemusíte se bát, že by se poškodily – jsou totiž proti větru velmi odolné.

Chcete ušetřit za energie?

Největší výhodou venkovních rolet i žaluzií je tepelná izolace. Mezi oknem a žaluzií se při úplném zavření lamel vytvoří vzduchová kapsa, která brání rychlému ochlazování (ale i zahřívání) vnějšího skla a ostění. Tak dosáhnete další izolační vrstvy, díky které ušetříte v létě za klimatizaci a v zimě za vytápění.

PRAMOS a stínící technika

K našim plastovým a hliníkovým oknům nabízíme instalaci velmi kvalitních žaluzií a rolet z nabídky českého výrobce Isotra.

Získat velmi praktické zastínění před sluncem a zvýšit komfort bydlení tak můžete hned po instalaci nových oken.

Nejste si jistí správným řešením?

Pokud nevíte, které řešení je pro vaše bydlení ideální, ozvěte se nám. Rádi s vámi probereme všechny možnosti a zvážíme, jaká varianta je pro váš maximální komfort ta nejlepší. Věnovat se vám budeme telefonicky nebo osobně na některé z našich poboček.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena