Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Výměna oken vám pomůže ušetřit za energie

ÚSPORA ENERGIE
publikováno 28. 04. 2022
Výměna oken vám pomůže ušetřit za energie

Možná jste při pohledu na vyúčtování energií nevěřili vlastním očím. Cena nedoplatků roste a úspory se naopak tenčí. Víte, že z této šlamastiky vám může pomoci investice do výměny oken?

Proč se to vyplatí?

Co se týče úniku tepla z bytu, bývají okna častým viníkem, a proto je jejich výměna ideálním řešením. Jedná se o investici, která se vám do budoucna vyplatí. Výměnou oken si totiž zajistíte na roky dopředu nižší spotřebu energie a tím i nižší náklady na bydlení.

Výměna oken je rozumným krokem i kvůli rostoucí inflaci. Nemusíte jen přihlížet tomu, jak vaše peníze ztrácí hodnotu. Můžete je využít na investici, která dokáže snížit vaše budoucí výdaje (kam zateplení domu jistě patří).

montáž

Jaké úspory výměna oken přináší?

Asi si kladete otázku, k čemu je to tedy dobré a jakých výsledků můžete dosáhnout. Faktem je, že díky novým oknům ušetříte až 40 % nákladů na vytápění. S trochou matematiky můžete dojít k tomu, že ušetříte opravdu pěknou částku.

I my investujeme do zateplování a výměny oken na našich vlastních budovách. V roce 2020 jsme dokončili revitalizaci administrativní budovy, kde se podařilo snížit náklady na vytápění o 50 %,“ říká Vlastimil Viktorin, vedoucí obchodu ve společnosti PRAMOS

To ale není vše, co vám tato investice přinese. Výměnou oken zlepšíte zvukově izolační vlastnosti oken a úspornějším řešením pomůžete i životnímu prostředí.

Kolik tepla vlastně utíká?

U oken je zásadním měřitelem úniku tepla takzvaný součinitel prostupu tepla (U). Hodnota nových oken se pohybuje okolo 1 W/m2 K, zatímco u starších oken je to přibližně kolem 3 W/m2K, což už dělá poměrně velký rozdíl.

Při výběru nových oken doporučujeme konzultaci s obchodním zástupcem, protože při hledání optimálního poměru vstupních a provozních nákladů je třeba zohlednit řadu faktorů – mimo jiné i způsob topení, ostatní tepelné ztráty v domě, klimatické poměry v místě stavby nebo třeba orientaci fasády.

Jaká si vybrat okna aneb z čeho mám na výběr?

Plastová, dřevěná, hliníková… Nabídka oken je velmi široká. S plastovými okny se setkáte nejčastěji, a to díky jejich kombinaci přijatelné ceny a dobrých vlastností. Podstatné je, že zajišťují maximální úsporu energie a ze všech materiálů potřebují nejmenší péči.

Dřevěná okna jsou skvělou volbou, pokud chcete vnést do svého domu kus přírody. Přináší ale dodatečné náklady na údržbu v budoucnosti. Okna hliníková se na tuzemském trhu zatím moc nevyskytují, což lze připisovat jejich vyšší ceně. Vlastnostmi mají ale nejblíže k oknům plastovým a umožňují výrobu velkoformátových oken a dveří v moderním designu.

Pokud přemýšlíte nad dřevěnými či hliníkovými okny jen proto, že se vám plastová okna nelíbí, pak máme jednoduchá řešení – probarvené plastové okenní profily. Moderní barevné fólie oba materiály skvěle imitují a díky probarveným profilům při otevření neprosvítá bílá barva. Velmi jednoduše tak získáte příjemný dřevěný dekor či elegantní vzhled hliníkových oken s izolačními vlastnostmi a cenou plastových oken.

Plastové okno

Využijte na výměnu oken dotaci

Na výměnu oken, dveří a dalších stavebních otvorů se vztahuje dotační program Nová zelená úsporám. Dotaci lze uplatnit u rodinných domů, u kterých majitelé podali žádost o stavební povolení před 1. 7. 2013, a celková výše podpory je až 650 000 Kč, tedy nejvýše 50 % celkových způsobilých výdajů. S vyřízením dotace vám můžeme pomoci – stačí kontaktovat našeho obchodního zástupce.


Výměna oken spojená s investicí do úspory energií není něco, co byste měli odkládat. Začněte šetřit co nejdřív.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena