Zákaznická linka 800 100 111
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Přivítejte jaro vyzdobenými okny

OKNA NA JAŘE
publikováno 22. 02. 2022
Přivítejte jaro vyzdobenými okny

K příchodu jara neodmyslitelně patří jarní úklid a s ním i mytí oken. Možná si ale při pohledu na prázdné okenní tabulky říkáte, že tomu něco chybí. A proto vám v dnešním článku dáme tipy, které můžete využít při jarním zdobení oken. Nejenom, že dekoracemi oživíte svůj byt, ale jejich tvoření zabaví děti. Bude vám stačit minimum materiál, ale využijete spoustu kreativity!

Jarní dekorace třeba z papíru

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak okna vyzdobit, jsou jarní motivy vystřižené či poskládané z papíru. Z barevných papírů můžete vytvořit například květiny či motýly. Pokud si představujete spíše něco decentního, můžete se rozhodnout pro jednobarevný nebo přímo bílý design, který vaši domácnost prozáří a dodá jí příjemný elegantní nádech.

Jarní dekorace

Pokud chcete, aby byly obrázky úhledné (a nemáte čas či chuť je sami předkreslovat), můžete si na internetu vybrat z široké nabídky šablon, které si pouze vytisknete a vystřihnete, obkreslíte či pouze polepíte barevnými papíry. Poté už je jenom přilepíte na okno a během několika mála minut máte výzdobu hotovou.

Pokud opravdu spěcháte a chcete si vyzdobit okno za pár minut (a bez pomoci dětí), sáhněte po samolepkách. Ty seženete v papírnictví v mnoha variantách a motivech, a snadno je na okno aplikujete.

Využijte také window color

Další možností, kterou můžete použít při zdobení oken, jsou barvy na sklo. Tato aktivita je velmi oblíbená u dětí a zabaví je na dlouhou dobu. Na přiloženou fólii nakreslíte obrázek a necháte ho několik hodin schnout. Poté ho jednoduše sloupnete a nalepíte na vybrané místo na okně. Šablony bývají přiložené přímo v balení barev, ale můžete si najít vzory i na internetu nebo v knížkách, které se tomuto druhu tvoření věnují. Nicméně i jednoduché motivy jako sedmikráska nebo motýl dokážou rozzářit každou domácnost.

Závěsné dekorace na okno

K jaru (stejně jako k blížícím se Velikonocům) určitě patří také věnce, k jejichž výrobě lze využít různé přírodní materiály. Záleží pouze na vaší fantazii a na tom, co máte zrovna po ruce. Můžete využít peříčka, stužky nebo se naladit na velikonoční notu a přidat skořápky od vajíček. Věnec poté jednoduše stačí zavěsit na okno.

Jako základ můžete použít slaměný či polystyrenový kruh, který seženete v papírnictví či květinářství, ale můžete si jej jednoduše vyrobit i doma. Stačí si nastříhat pár vrbových nebo březových proutků a smotat je do tvaru kruhu. Přírodní základ stačí jen lehce dozdobit, protože sám o sobě vypadá dobře.

jarní dekorace

K jaru se nejvíce hodí věnce s květinovou tématikou na zeleném základě. Čerstvé květiny bohužel nemají velkou výdrž, proto můžete zvolit sušené či umělé a naaranžovat je v kombinaci se zelenými listy dokola na základní kruh.

Věšet nemusíte jen věnečky

Pokud vám nestačí květiny vystřižené z papíru, můžete sáhnout po těch živých. Stejně jako se dá do okna pověsit věnec, můžete zavěsit i květinu v květináči. I zde se můžete s dětmi kreativně vyřádit – pomocí barev můžete na květináč nakreslit různé vzory či obrázky. Provázky na upevnění dají vzniknout originální, ale zároveň jednoduché jarní dekoraci.

jarní výzdoba

Modifikací tohoto nápadu jsou kvítka zavěšená ve sklenicích, třeba od okurek nebo hořčice. Sklenice je možné nazdobit barvami na sklo a dát jim tak ještě větší jarní nádech. Ozdobit je můžete i barevnými provázky nebo je oblepit kouskem krajky.

Závěsné řetězy či girlandy

K výrobě této dekorace vám postačí barevné papíry a provázek. Z papíru vystřihnete barevné jarní motivy, které následně nalepíte (nebo přichytíte kolíčky) rovnoměrně po délce provázku. Ten poté můžete buď zavěsit za okno a nechat ho splývat dolů, nebo ho umístit po délce okna a izolepou ho na různých místech přichytit, čímž vznikne jarní girlanda.

Nyní se můžete pustit do vyrábění a následného zdobení Věříme, že si obě tyto tvůrčí fáze užijete a přivítáte jaro s kreativně vyzdobenými okny, která budou dělat radost jak vám, tak i zvědavcům procházejícím vaší ulicí. 

Mohou dekorace na okně  způsobit problém?

I zde platí pravidlo, že každou věc je třeba dělat s rozumem. Ozdoby doporučujeme dávat na okna, která jsou na severní straně nebo která jsou ve stínu (tzn. nesvítí na ně přímé ostré slunce). Na velkých prosklených plochách nebo na exponovaných místech (tedy na přímém slunci) totiž opravdu může hrozit nebezpečí prasknutí (sice malé, ale reálné). 

Pokud už teď víte, že některá okna budete chtít bohatě zdobit, můžete s tím pracovat již při návrhu a zeptat se na vhodné řešení (např. pomocí zakaleného skla).

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2022, všechna práva vyhrazena