Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Čeká vás demolice a následně novostavba?

publikováno 29. 04. 2022
Čeká vás demolice a následně novostavba?
Obsah
  • Co je potřeba před demolicí zařídit
  • Jak dlouho demolice trvá a kolik stojí
  • Okna pro nízkoenergetický dům

 

Pořídit si novostavbu je čím dál dražší. Zbořit starý dům s pozemkem v dobré lokalitě a postavit třeba dřevostavbu, takový je trend.

Chci zbourat dům, jak mám postupovat

V první řadě potřebujete souhlas s demolicí (demoliční výměr), jedná se o dokument, který získáte na Obecní úřadě, nebo příslušném stavebním úřadě. Demolice se tímto dokumentem legalizuje, zároveň může dojít k následnému výmazu budovy z katastru nemovitostí.

V případě celkové odstranění nemovitosti je potřeba provést tzv. passport objektu a zpracovat projekt postupu bouracích prací, včetně specifikace pravděpodobného množství vzniklého odpadu.

V případě, že existuje technická dokumentace budovy, na jejím základě vám bourací firma odhadne cenu demolice. Pokud neexistuje nabídne vám pravděpodobně stavebně technický průzkum objektu, který se pohybuje v částkách okolo 10 tis. Kč (ceník bourací firma Olomoucký kraj).

Jak dlouho trvá vyřízení demolice na úřadech

Projektové a inženýrské práce závisí i na zákonných lhůtách, stanovisek správců inženýrských sítí, odboru životního prostředí a v neposlední řadě vyjádření vlastníků okolních nemovitostí.

Kolik mám na vyřízení všech papírů času

Naštěstí máte čas, platnost demoličního výměru je většinou 1 rok od vystavení.

Jak dlouho bude trvat samotná demolice a následný odvoz odpadu

V průměru počítejte celkově 14 dnů.

Jaká je cena demolice a co ji ovlivňuje

Většina bouracích firem chce pro odhad ceny nemovitost vidět. Zároveň si podle adresy dokáže spočítat náklady na odvoz odpadů a skládkovné. Odhadem počítejte s náklady 300 tis. - 500 tis. Kč. V případě likvidace eternitové střechy plus cca. 30 tis. Kč.

Demolice proběhla, jak dál

Mnoho mladých rodin volí z finančních důvodů cenově dostupnější dřevostavby, které se pohybují od 2 do 3 milionů, dle velikosti (ceník dřevostavby Olomoucký kraj). Pří koupi dřevostavby často zvažujeme i nízko energetické bydlení, kde je kladen důraz i na parametry a kvalitu oken pro plnění stanovených norem. Pro nízkoenergetické domy by doporučená hodnota prostupu tepla pro celé okno neměla přesáhnout 1,2 W/m2K. U pasivních domů je norma ještě přísnější a doporučuje volit okenní prvky v mezích 0,6–0,8 W/m2K. Naše česká plastová okna tyto normy plní, dokonce si je můžete pořídit v dekoru imitující kov nebo dřevo.

Při pořízení dřevostavby často počítejte s tím, že její součástí není základová deska, kterou musíte zbudovat. Cenově se pohybuje okolo 200 000 Kč. Další náklady navíc vznikají při připojení budovy na veškeré inženýrské sítě.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena