Opravdu česká okna
Menu
Hliníková okna
Zasklení hliníkových oken PRAMOS

Zasklení hliníkových oken PRAMOS

Akustické a tepelně izolační vlastnosti zasklení hliníkových oken PRAMOS mají stejné parametry a stejné určující prvky, jako zasklení plastových oken. Tedy typ a počet skel a vyplnění meziprostoru.

V souladu se světovými trendy nabízíme zasklení oken ve třech variantách: jako dvojsklo, trojsklo nebo dvojsklo se speciální vnitřní dělící fólií. Správnou kombinací skel a vyplnění meziprostoru lze pokrýt potřeby většiny myslitelných staveb a situací.

Hodnoty tepelného prostupu celým oknem (parametr Uw) dosažitelné v ideální konfiguraci našich okenních profilů a zasklení:

  • PE 78N = 0,74 W/m2K.
  • PE 68N = 0,82 W/m2K.

Ideální řešení pro váš projekt je tedy v naší základní nabídce. Rádi vám pomůžeme zvážit a vybrat nejekonomičtější variantu.

Dvojsko

Dvojsklo používané pro zasklení hliníkových oken PRAMOS díky neviditelné vrstvě pokovení dosahuje velmi dobrého koeficientu prostupu tepla zasklením Ug = 1,1 W/m2K.

Kromě zmíněné mikroskopické vrstvy, která odráží teplo zpět do místnosti, zlepšuje izolační vlastnosti dvojskla i argon, vzácný plyn s nízkou tepelnou vodivostí, kterým je vyplněný prostor mezi skly.

Dvojsklo je ekonomickým řešením, jehož hlavní výhody vyniknou zejména vůči izolačně dokonalejšímu, ale těžšímu a masivnějšímu trojsklu.

Trojsklo

Trojskla díky dvěma odděleným komorám vyplněným argonem dosahují ze všech řešení nejlepšího koeficientu tepelné prostupnosti Uw. Trojsklo se proto používá u pasivních a nízkoenergetických staveb, ale samozřejmě i kdekoliv jinde, kde to podle výpočtů ztrát a zisků bude dávat ekonomický smysl.

Trojskla nabízí možnost dosažení prostupu tepla až Ug = 0,6 W/m2K. Navíc, teplota skla v místnosti ani při největších mrazech za oknem neklesá na teplotu kondenzace vody. Odpadá tak většina případů rosení skel a nevzniká nepříjemné proudění v okolí oken (netáhne od oken).

Nevýhodou trojskel je samozřejmě jejich hmotnost a nepatrné, ale měřitelné, snížení prostupu světla do místnosti. Rozhodnutí o typu zasklení v jednotlivých částech bytu nebo domu je proto potřeba konzultovat s projektantem, který spočítá tepelné ztráty a zisky v průběhu roku.

Trojsklo s fólií Heat mirror

Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla.

Na rozdíl od ostatních vícekomorových systémů umožňuje tento model umístit speciální nízkoemisivní pokovení mezi vnější a vnitřní tabuli tam, kde je její vliv nejúčinnější.
Tato vrstva způsobuje selektivní propustnost a odraz elektromagnetického záření o určitých vlnových délkách, ale je propustná pro viditelné světlo a zároveň odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření.
U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až Ug = 0,3 W/m2K.

Díky této konstrukci je možné dosáhnout špičkové hodnoty tepelné prostupnosti celým hliníkovým oknem Uw = 0,80 W/m2K při zachování hmotnosti běžného dvojskla.

Bezpečnostní zasklení

Bezpečnostní sklo Connex představuje dvě nebo více skleněných tabulí slepených pod tlakem s fólií (nebo fóliemi). Při nechtěném nebo násilném rozbití okna drží výplň pohromadě stále v rámu, takže nehrozí úraz ani jednoduché vniknutí do objektu.

Protisluneční skla

Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru. Zvýší tak obytný komfort a ušetří na případné klimatizaci. Představují tak budoucnost v ekologickém bydlení, zejména ve slunných regionech a na slunci exponovaných fasádách.