Zákaznická linka 800 100 111
E-shop
Nezávazná poptávka
Menu
Domů Hledat
Domů Hledat

Pomůžeme splnit nová pravidla EU o energetické náročnosti budov

Úspora
publikováno 23. 03. 2020

1. 1. 2020 došlo k dalšímu plánovanému zpřísnění požadavků na energetickou náročnost novostaveb. Nově se zavádí zkratka NZEB z anglického výrazu pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Dobrou zprávou je, že sortiment plastových oken PRAMOS splňuje ještě přísnější kritéria, než momentálně požadují orgány EU.

Co přesně se stalo?

Jedná se o další postupný krok vycházející z deset let staré směrnice Evropského parlamentu EPBD II. 2010/31/EU, který momentálně standardy pro běžné stavby přibližuje dřívějším požadavkům pro pasivní domy. Klíčový pro celý výpočet je takzvaný průměrný součinitel tepla Uem, který je v rámci každé novelizace ponížen takzvaným redukčním činitelem. Pro nová okna a dveře jsou pak směrodatné koeficienty Uw (window) a Ud (door), které jsou z vyhlášky odvozené.

Nová pravidla EU o energetické náročnosti budov

Jak si stojí plastové okenní profily Penta a Space?

Novým požadovaným limitem pro tepelný prostup oken Uw je hodnota 1,05 W/m2.K. Opět pro vás máme dobrou zprávu - aktuální limity lze splnit jak s prémiovým profilem Space, tak se starším profilem Penta, pokud je zasklený trojsklem.

Jak se novela dotkne naší nabídky hliníkových oken?

Z našeho sortimentu nebude nové požadavky EU splňovat nejužší profil Ponzio PE 68 a širší profily PE 78 a 96 budou vyžadovat zasklení trojsklem a doplňkovou izolaci. I tak se ale dá říct, že zpřísněné podmínky pokryjeme s rezervou pomocí produktů a technologií, které jsme nabízeli i v minulém roce.

A co vchodové dveře a posuvné portály?

U vchodových dveří je požadavek na Ud  hodnota 1,19 W/m2.K  Nebude tedy možné dodávat dveře s 24 mm výplní nebo dvojsklem, takže se nabídka změní na trojskla nebo dveřní výplně s větší tloušťkou. U HS portálů budeme nabízet trojskla, čímž opět nové požadavky bez problémů splníme. U hliníkových sliding portálů plánujeme konstrukční vylepšení, aby novou normu splnily.

Co z toho se týká mého rozestavěného domu?

Novela se nevztahuje na stavební povolení udělená před koncem roku 2019. Do novostaveb s realizovaných s loňským povolením je tak možné montovat náš kompletní sortiment zcela v mezích zákona.

Shrnutí a závěr

I v roce 2020 vám budeme co možná nejvíce nápomocni s realizací vašich staveb a rekonstrukcí. Navrhujeme pro vás taková okna a dveře, aby nejen splnila platné normy, ale hlavně aby dávala smysl v moderním konceptu úsporného bydlení šetrného k životnímu prostředí.

Cena přímo na míru Zadejte si nezávaznou poptávku
Nezávazná poptávka
Brněnská 577, 691 76 Šitbořice © PRAMOS, a.s. 2014 - 2024, všechna práva vyhrazena