Plastová okna

Plastová okna - sklo

Okno HORIZONT PS penta plus - zasklení dvojsklem#galerie1Skleněná výplň tvoří největší plochu každého okna. Proto je sklo svými vlastnostmi na prvním místě z hlediska tepelné i zvukové izolace.

Většina dnes používáných typů zasklení jsou řešeny jako dvojskla, trojskla nebo jako dvojskla se speciální vnitřní dělící fólií. Jednotlivá skla a vyplnění meziprostoru určují specifické vlastnosti celé výplně tepelně izolační a akustické.

Dvojsklo

Standardním izolačním dvojsklem, které je dnes používáno v oknech PRAMOS, je sklo s koeficientem prostupu tepla Ug = 1,1 W/m2K.
Této velmi dobré hodnoty je dosaženo za pomoci tenké a neviditelné vrstvy ušlechtilého kovu na jednom ze skel, odrážející teplo zpět do místnosti.
Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.

Trojsklo

Zasklení izolačním trojsklem umožňuje dosáhnout menšího celkového prostupu tepla celým oknem Uw se zvýšením celkové váhy zasklení. Trojskla jsou v současnosti používána hlavně u nízkoenergetických a pasívních domů, ale svoje místo si nacházejí i u řady dalších projektů.
Trojskla nabízí možnost dosažení prostupu tepla až Ug = 0,6 W/m2K.
Další vlastností trojskel je také zvýšení minimální povrchové teploty, což výrazně snižuje riziko tvorby kondenzátu.

Dvojsklo s fólií Heat Mirror

Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla.
Na rozdíl od ostatních vícekomorových systémů umožňuje tento model umístit speciální nízkoemisivní pokovení mezi vnější a vnitřní tabuli tam, kde je její vliv nejúčinnější.
Tato vrstva způsobuje selektivní propustnost a odraz elektromagnetického záření o určitých vlnových délkách, ale je propustná pro viditelné světlo a zároveň odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření.
U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až Ug = 0,3 W/m2K.

Pokud tedy potřebujete dokonalou izolaci, lze v tomto případě dodat okno s celkovým prostupem Uw 0,64 W/m2K. To vše při zachování váhy křídla zaskleného dvojsklem.

Bezpečnostní zasklení

V případě lepeného bezpečnostního skla Connex se spojují dvě nebo více skleněných tabulí pomocí fólií, takže sklo drží v rámu stále pohromadě. V oknech PRAMOS jsou používány jako základní typy bezpečnostních skel provedení Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem

Protisluneční skla

Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru a snižují tak zátěž klimatizace. Šetří energii a aktivně tak přispívají ke zlepšování životního prostředí.

Související odkazy:

Tvorba webových stránek - VIKTORIN Computers