Opravdu česká okna
Menu
Plastová okna
Zasklení plastových oken PRAMOS

Zasklení plastových oken PRAMOS

Skleněná výplň tvoří největší plochu každého okna. Proto je sklo svými vlastnostmi na prvním místě z hlediska tepelné i zvukové izolace.

V souladu se světovými trendy nabízíme zasklení plastových oken ve třech variantách: jako dvojsklo, trojsklo nebo dvojsklo se speciální vnitřní dělící fólií. Správnou kombinací skel a vyplnění meziprostoru lze pokrýt potřeby většiny myslitelných staveb a situací.

Hodnoty tepelného prostupu celým oknem (parametr Uw) dosažitelné v ideální konfiguraci našich okenních profilů a zasklení:

  • Space = 0,57 W/m2K.
  • Penta = 0,64 W/m2K.

Ideální řešení pro váš projekt je tedy v naší základní nabídce. Rádi vám pomůžeme zvážit a vybrat nejekonomičtější variantu.

Dvojsko

I s běžným izolačním dvojsklem jsme díky neviditelné vrstvě pokovení schopni dosáhnout velmi dobrého koeficientu prostupu tepla zasklením Ug = 1,1 W/m2K.

Kromě zmíněné mikroskopické vrstvy, která odráží teplo zpět do místnosti, se o lepší izolaci stará i argon, vzácný plyn s nízkou tepelnou vodivostí, kterým je vyplněný prostor mezi skly.

Dvojsklo je ekonomickým řešením, jehož hlavní výhody vyniknou zejména vůči izolačně dokonalejšímu, ale těžšímu a masivnějšímu trojsklu.

Trojsklo

Tři skla místo dvou znamenají dosažení nejnižších možných hodnot tepelného prostupu celým oknem Uw. Trojsklo se proto používá u pasivních a nízkoenergetických staveb, ale samozřejmě i kdekoliv jinde, kde to podle výpočtů ztrát a zisků bude dávat ekonomický smysl.

Trojskla nabízí možnost dosažení prostupu tepla až Ug = 0,6 W/m2K.
Vnitřní sklo se ani v těch největších venkovních mrazech nikdy neochladí tak, aby způsobilo nepříjemné proudění studeného vzduchu v okolí oken, ani na něm nekondenzuje vlhkost.

Prémiových hodnot izolace je dosaženo přirozeně za cenu vyšší hmotnosti okenního křídla a nepatrného zhoršení prostupu světla do místnosti. Vyvážení výhod a nevýhod je samozřejmě předmětem kalkulací a vzájemného odsouhlasení ještě při tvorbě projektu a cenového návrhu.

Trojsklo s fólií Heat mirror

Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla.

Na rozdíl od ostatních vícekomorových systémů umožňuje tento model umístit speciální nízkoemisivní pokovení mezi vnější a vnitřní tabuli tam, kde je její vliv nejúčinnější.
Tato vrstva způsobuje selektivní propustnost a odraz elektromagnetického záření o určitých vlnových délkách, ale je propustná pro viditelné světlo a zároveň odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření.
U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až Ug = 0,3 W/m2K.

Díky této konstrukci je možné dosáhnout špičkové hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem Uw = 0,64 W/m2K (lepší, než vyžaduje norma pro pasivní domy) při zachování hmotnosti běžného dvojskla.

Bezpečnostní zasklení

Bezpečnostní sklo Connex představuje dvě nebo více skleněných tabulí slepených pod tlakem s fólií (nebo fóliemi). Při nechtěném nebo násilném rozbití okna drží výplň pohromadě stále v rámu, takže nehrozí úraz ani jednoduché vniknutí do objektu.

V oknech PRAMOS jsou používány jako základní typy bezpečnostních skel provedení Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem

Protisluneční skla

Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru. Zvýší tak obytný komfort a ušetří na případné klimatizaci. Představují tak budoucnost v ekologickém bydlení, zejména ve slunných regionech a na slunci exponovaných fasádách.

Pokud si nejste jistí, které sklo je pro vaše podmínky nejlepší, přečtěte si náš článek: Dvojsklo nebo trojsklo - tipy a výhody zasklení

Ornamentální skla

Vyhledávanou a preferovanou variantou zasklení plastových dveří jsou skla s ornamentem, který při zachování průsvitnosti omezuje průhlednost a pomáhá zachovat soukromí.

Aktuální vzorník ornamentálních skel vám rádi předložíme v našich obchodních kancelářích. U většiny ornamentálních skel nabízíme kromě čiré varianty i provedení „bronz”.

Vzorník ornamentních skel si můžete prohlédnout v sekci plastové dveře.