Opravdu česká okna
Menu
Doplňky
Sítě do oken a balkonových dveří PRAMOS

Sítě do oken a balkonových dveří PRAMOS

Přítomnost hmyzu a třeba i chomáčů z odkvétajících stromů je odvrácenou stránkou běžného větrání otevřeným oknem. Pokud máte dost bezesných nocí ve společnosti komárů, pořiďte si do oken sítě.

Sítě pro okna

Do oken dodáváme sítě v hliníkovém rámečku, které stačí ve stávajících oknech připevnit otočením profilovaných háčků. Nebrání otevření ani zavření okna. Hliníkový rám je tuhý a v rozích vyztužený vnitřními spojkami. Dekor rámu sítě dodáváme na přání ve všech obvyklých dekorech používaných u samotných oken.

Sítě pro balkonové dveře

Pokud jde o mouchy a komáry, je jim jedno, jestli se k vám do domu dostanou oknem nebo dveřmi. Proto doporučujeme k sítím do oken pořídit i síť do balkonových dveří, zejména pokud je kvůli příjemnému průvanu necháváte v létě otevřené.

Síť do dveří přirozeně nesmí bránit v jejich normálnímu používání, proto ji montujeme buď do rámu s panty, takže se otevírá jako dveře, nebo jako shrnovací plisé.

NOVINKA v sortimentu: Sítě proti smogu

Možná vás už někdy napadlo, že bzučící hmyz není tím jediným škůdcem, co by při větrání okny měl zůstat venku. Pečlivě číst by měli alergici, lidé se sníženou imunitou a lidé obývající místa s pravidelnou smogovou hrozbou.

Co to jsou sítě proti smogu?

Prach, smog a částice z výfuků aut představují částice o velikosti mikrometrů. Protismogovou síť tvoří membrána z nanovláken, která je natolik jemná, že propouští vzduch a vodní páry, ale prachové částečky zachytí.

Membrána je kvůli delší trvanlivosti z obou stran chráněná pevnější síťkou. Celý slisovaný sendvič je tak dostatečně odolný a je stabilizovaný proti účinkům UV záření. Síť proti smogu je možné mít nainstalovanou celoročně.

Proč si síť proti smogu koupit?

Lidské plíce nejsou evolučně přizpůsobeny mikročásticím, které člověk vyrábí uměle, a obtížně se jich zbavují. Uhelná energetika, domácí topeniště a výfuky automobilů produkují tyto nebezpečné látky prakticky po celém světě, přičemž zejména v některých oblastech jejich vysoká koncentrace vede k mnoha předčasným úmrtím.

Ne každý s bytem v průmyslové zóně nebo u rušné křižovatky má tu možnost odstěhovat se na venkov, a ani tam paradoxně nemusí být kvůli domácím kamnům vzduch úplně zdravý.

Přičtěte si k tomu možnost odfiltrovat pyly a spóry plísní a získáte lepší představu, kolik výhod vám nová protismogová síť poskytne.

Naše nabídka - sítě do vašich oken

Kontaktujte pracovníky na kterékoliv z našich poboček a zeptejte se na možnost instalace sítí do oken vašeho domu nebo bytu.