Hliníkové dveře

Hliníkové dveře - sklo

Skleněné výplně používané ve dveřích jsou identické jako u oken. Proto je sklo i zde svými vlastnostmi na prvním místě z hlediska tepelné i zvukové izolace.

Většina dnes používáných typů zasklení jsou řešeny jako dvojskla, trojska nebo jako dvojskla se speciální vnitřní dělící fólií. Jednotlivá skla a vyplnění meziprostoru určují specifické vlastnosti celé výplně tepelně izolační a akustické.

Ornamentní skla

Chinchilla čirá#galerie6U dveří se navíc ve zvýšeném množství používají skla ornamentní, která zajistí průsvitnost výplně nebo její části společně s požadovaným omezením průhlednosti.

U většiny ornamentních skel lze kromě čirého provedení dodat i provedení "bronz".

Aktuálně dodávaný vzorník ornamentních skel Vám předložíme v našich obchodních kancelářích.

Dvojsklo

Standardním izolačním dvojsklem, které je dnes používáno ve dveřích PRAMOS, je sklo s koeficientem prostupu tepla Ug = 1,1 W/m2.K.
Této velmi dobré hodnoty je dosaženo za pomoci tenké a neviditelné vrstvy ušlechtilého kovu na jednom ze skel, odrážející teplo zpět do místnosti.
Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.

Trojsklo

Trojskla jsou v současnosti používána hlavně u nízkoenergetických a pasívních domů, ale svoje místo si nacházejí i u řady dalších projektů.
Trojskla nabízí možnost dosažení prostupu tepla až Ug = 0,6 W/m2.K.
Další vlastností trojskel je také zvýšení minimální povrchové teploty, což výrazně snižuje riziko tvorby kondenzátu.

Heat Mirror

Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla.
Na rozdíl od ostatních vícekomorových systémů umožňuje tento model umístit speciální nízkoemisivní pokovení mezi vnější a vnitřní tabuli tam, kde je její vliv nejúčinnější.
Tato vrstva způsobuje selektivní propustnost a odraz elektromagnetického záření o určitých vlnových délkách, ale je propustná pro viditelné světlo a zároveň odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření.
U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až Ug = 0,3 W/m2.K.

Bezpečnostní zasklení

V případě lepeného bezpečnostního skla Connex se spojují dvě nebo více skleněných tabulí pomocí fólií, takže sklo drží v rámu stále pohromadě.

Ve dveřích stejně jako v oknech jsou použity jako základní typy bezpečnostních skel typy Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem.

Protisluneční skla

Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru a snižují tak zátěž klimatizace. Šetří energii a aktivně tak přispívají ke zlepšování životního prostředí.

Tvorba webových stránek - VIKTORIN Computers