Opravdu česká okna
Menu
Hliníkové dveře
Zasklení hliníkových dveří PRAMOS

Zasklení hliníkových dveří PRAMOS

Akustické a tepelně izolační vlastnosti zasklení hliníkových dveří PRAMOS závisí na stejných podmínkách, jako zasklení hliníkových, nebo plastových oken. Je to tedy především počet a typ skel a výplň meziskelního prostoru. U vstupních dveří přirozeně vzniká i potřeba zachování soukromí ve vnitřních prostorách, takže svoji roli hrají i ornamentální nebo reflexní skla.

Dvojsko

Díky mikroskopické vrstvě kovu, napařené na vnitřní straně jednoho ze skel, a díky ušlechtilému plynu, kterým je vyplněný meziskelní prostor, dosahujeme se standardním dvojsklem velmi dobrého koeficientu prostupu tepla zasklením Ug = 1,1 W/m2K.

Trojsklo

Trojskla nabízí možnost dosažení prostupu tepla až Ug = 0,6 W/m2K. Navíc, teplota skla v místnosti ani při největších mrazech za oknem neklesá na teplotu kondenzace vody. Odpadá tak většina případů rosení skel a nevzniká nepříjemná cirkulace vzduchu v okolí dveří, vytvářející falešný průvan.

Trojsklo s fólií Heat mirror

Heat mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je třívrstvý resp. čtyřvrstvý systém se dvěma resp. třemi oddělenými komorami (analogie trojskla resp. čtyřskla) ovšem s hmotností dvojskla.

Na rozdíl od ostatních vícekomorových systémů umožňuje tento model umístit speciální nízkoemisivní pokovení mezi vnější a vnitřní tabuli tam, kde je její vliv nejúčinnější.

Tato vrstva způsobuje selektivní propustnost a odraz elektromagnetického záření o určitých vlnových délkách, ale je propustná pro viditelné světlo a zároveň odráží vzdálené infračervené (teplo přenášející) záření a škodlivé ultrafialové (UV) záření.
U tohoto zasklení lze dosáhnout prostupu tepla až U= 0,3 W/m2K.

Díky této konstrukci je možné dosáhnout špičkové hodnoty tepelné prostupnosti celým hliníkovým oknem Uw = 0,80 W/m2K při zachování hmotnosti běžného dvojskla.

Bezpečnostní zasklení

Bezpečnostní sklo Connex představuje dvě nebo více skleněných tabulí slepených pod tlakem s fólií (nebo fóliemi). Při nechtěném nebo násilném rozbití okna drží výplň pohromadě stále v rámu, takže nehrozí úraz ani jednoduché vniknutí do objektu.

Protisluneční skla

Tato skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru. Zvýší tak obytný komfort a ušetří na případné klimatizaci. Představují tak budoucnost v ekologickém bydlení, zejména ve slunných regionech a na slunci exponovaných fasádách.

Ornamentální skla

Jedním ze základních principů zasklení vchodových dveří je zajištění prostupu světla při zamezení průhlednosti a uchování soukromí. Z tohoto důvodu doporučujeme ornamentální skla pro celé zasklení nebo jeho části. Kromě čiré barvy nabízíme i variantu „bronz”.

Aktuální vzorník ornamentálních skel žádejte v našich obchodních kancelářích po celé republice.