Opravdu česká okna
Menu
Posuvné portály
Zasklení posuvných portálů

Zasklení posuvných dveří PRAMOS

Zasklení posuvných dveří a portálů má téměř identické parametry se zasklením běžných plastových dveří. Specifické jsou pouze velké formáty, kterým technologie posuvných dveří vyhovují více, než klasické dveře na pantech.

Pokud je tedy součástí vstupního portálu prosklená plocha velkého formátu, navrhne vám projektant nebo náš technik použití pevnějšího skla. Ve všech oknech sklo reaguje dilatací na změny teplot, ale pouze u velkých formátů zasklení může vzniklé pnutí po čase způsobit selhání materiálu.

Jestli hrozí praskání okenní výplně i ve vašem případě, závisí na orientaci fasády, přístupu přímého slunečního světla a velikosti navržených oken. Tlustší okenní tabule, sklo lisované s bezpečnostní fólií, nebo dokonce kalené sklo vám tak náš technik doporučí až podle konkrétní situace.

Dvojsklo

Standardní izolačním dvojskla, která dnes používáme ve dveřích PRAMOS dosahují velmi dobrého koeficientu prostupu tepla U= 1,1 W/m2K. Je to díky technologii využívající mikroskopické a neviditelné vrstvy kovu, která brání úniku tepla a jako zrcadlo ho odráží zpět do místnosti.

Efekt je pak ještě vylepšen naplněním meziprostoru vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, nejčastěji argonem.

Trojsklo

Trojsklem vybavíme vaše nové posuvné dveře v případě, že stavíte pasivní nebo nízkoenergetický dům, ale své ekonomické opodstatnění má tato varianta i v dalších případech.

Parametr prostupu tepla s hodnotou U= 0,6 W/m2K nelze označit jinak, než jako excelentní. Díky samotné podstatě trojitého zasklení se ani při největších mrazech vnitřní sklo neochladí na teplotu kondenzace vzdušné vlhkosti a nezpůsobuje nežádoucí cirkulaci studeného vzduchu známou rčením “táhne od oken”.

Nevýhodou trojskla je ovšem jeho vysoká hmotnost a tak nemusí být zejména u větších formátů posuvných dveří tím nejoptimálnějším řešením. Naši technici vám nicméně rádi poradí.

Heat Mirror

Efektu dvou nebo dokonce tří oddělených komor vyplněných ušlechtilým plynem lze dosáhnout napnutím speciální fólie v prostoru mezi dvěma skly.

Tato stěží viditelná fólie pokrytá nízkoemisní vrstvou zajišťuje zvýšení izolačních parametrů celého zasklení bez zvýšení hmotnosti nad rámec klasických dvojskel.

Zmíněná nízkoemisní vrstva selektivně propouští nebo odráží různé vlnové délky záření a díky tomu lze dosáhnout snížení prostupu tepla až na U= 0,3 W/m2K.

Bezpečnostní zasklení

Pro případy pokusu o násilné vniknutí, nebo jako bezpečnostní prvek při nechtěném rozbití skleněné výplně, nabízíme zasklení Connex, tvořené lisovanými vrstvami skla a bezpečnostních fólií. Technologie brání vysypání rozbitého skla, které naopak díky fólii i rozbité drží stále v rámu.

Ve dveřích stejně jako v oknech jsou použity jako základní typy bezpečnostních skel typy Connex 33.1 a Connex 33.2 s nerezovým rámečkem.

Protisluneční skla

Tato skla brání nežádoucímu přehřívání interiéru a v průběhu horkého léta zvyšují komfort v místnosti, případně snižují spotřebu energie za klimatizaci. S ohledem na převládající počasí v létě jsou tak chytrým řešením i pro ochranu životního prostředí.

U velkých formátů zasklení může ostré sluneční světlo dopadající na část tmavého skla způsobit nežádoucí pnutí v materiálu. Poraďte se s našimi odborníky o tom, jaké řešení bude nejlepší s ohledem na místní podmínky u vás doma.