Okna s novým rozměrem
Menu
Plastové dveře
Členění a výplně plastových dveří Pramos

Členění a výplně plastových dveří PRAMOS

Funkční výplní vašeho dveřního otvoru mohou být plastové dveře jednokřídlé, dvoukřídlé, nebo různé sestavy s pevným zasklením nad nebo vedle samotných dveří. Projekt přizpůsobíme specifické funkci dveří i vašemu vkusu.

Výsledného vzhledu dveří lze docílit jednak kombinací zasklení a lamel, vložením různých typů skel podle přání, jednak sendvičovými výplněmi. Nabídka dekorů je stejná, jako u plastových oken, čili bohatá.

Členění vchodových dveří kombinací lamel a skel

Pro zasklení vchodových dveří doporučujeme výběr z našich reflexních a ornamentálních skel. Ve výsledném vzhledu lze prosklení libovolně kombinovat s lamelovou výplní, která zejména v laminovaném provedení věrně napodobuje klasické kazetové dveře.

Pomocí dělících sloupků lze oba druhy výplně kombinovat vodorovně, svisle nebo pod vhodně zvolenými úhly a dosáhnout tak vzhledu v libovolném klasickém nebo moderním stylu.

Dveřní výplně

Jinou možností je použití sendvičových dveřních výplní. Jedná se o panel tvořený dvěma pevnými PVC deskami a izolační polyuretanovou pěnou. Možností, jak s pomocí sendvičové desky, zasklení a různých designových prvků docílit výsledného vzhledu, je téměř neomezeně.

Přestože prodáváme typizované modely, v našem katalogu najdete tolik variant, že si nebudete mít problém vybrat přesně podle svých představ.

Naše aktuální nabídka dveřních výplní se dělí na tři základní druhy podle použitého materiálu a způsobu osazení.

Plastové dveřní výplně (série Clasic a Technic)

V této kategorii vyrábíme dveře s estetickými prolisy, věrně napodobující klasickou dřevěnou dveřní konstrukci. Povaha materiálu, jímž jsou termoplasty ABS/PMMA bohužel neumožňuje použití barevných dekorů, tepelná roztažnost vlivem slunečního záření by mohla poškodit celistvost a funkčnost dveří.

To nejlepší z naší nabídky v této kategorii najdete v katalogu ABS. Kompletní cenovou nabídku vám rádi zpracujeme v kterékoliv obchodní kanceláři PRAMOS, a.s.

Technologie plastových lisovaných výplní ABS

● Povrchové desky: plast 2 mm – vakuově lisované, formované tvary
● Jádro XPS: extrudovaný polystyren s hustotou cca 35 kg/m³, případně výztuha 10 mm
● Součinitel prostupu tepla: dle tloušťky výplně  0,7 – 1,3 W/m2K
● Celková síla výplně: 24 – 48 mm

Plastové dveřní výplně jsou složeny z povrchových plastových desek, do nichž je na formě vylisován určitý designový rámeček. Rozměry těchto rámečků není možné měnit, jsou určeny formou. Do vylisovaných desek jsou následně vyfrézovány otvory pro prosklení.

Jádro dveřní výplně se vyrábí ve dvou variantách a to tzv. jádro „A“, obsahující pouze extrudovaný polystyren a jádro „D“ doplněné výztuhou. Toto plné jádro doporučujeme použít v případě výplní s povrchovou úpravou v imitaci dřevodekoru.

Z důvodu tepelné roztažnosti použitých termoplastů je nutné ve dveřní konstrukci ponechat kolem sendvičových desek prostor pro dilataci v průběhu roku. Technologie ABS výplní má navzdory vysoké úrovni zpracování svá výrazná omezení a proto bychom vám rádi doporučili, zejména pro možnost využití barevných dekorů, stabilnější dveřní výplně, jako je GFK, hliník, nebo HPL desky.

Možnosti povrchové úpravy: bíla barva - dveře s plastovými výplněmi (série Clasic a Technic) dodáme pouze v bílé barvě.

Varianty prosklení: varianty od celkové tloušťky výplně 34 mm jsou standardně osazovány trojsklem bez příplatku. V nabídce jsou všechna dostupná ornamentní skla, stopsoly i vitrážová prosklení dle aktuálního katalogu. Všechna skla jsou dodávány včetně tepelně izolační úpravy.

HPL dveřní výplně série (Vizual, Elegance a Premium)

Mnohonásobně delší životností a tvarovou stálostí, než plastové dveřní výplně, se vyznačují desky z materiálu HPL, tedy lisované syntetické pryskyřice. Zejména pro imitace dřeva lze HPL doporučit jako nejvhodnější materiál, technologie a její kvalita je dlouhodobě ověřená a nabízí se za rozumnou cenu.

To nejlepší z naší nabídky v této kategorii najdete v katalogu HPL. Kompletní cenovou nabídku vám rádi zpracujeme v kterékoliv obchodní kanceláři PRAMOS, a.s.

Technologie plastových lisovaných výplní HPL

  • Povrchové desky HPL: lisovaná syntetická pryskyřice
  • Jádro XPS: extrudovaný polystyren s hustotou cca 35 kg/m3
  • Součinitel prostupu tepla: dle tloušťky výplně 0,7 – 1,15 W/m2K
  • Celková síla výplně: 24 – 48 mm

Dveřní výplně Premium

V případě rozbití skla je možné rámečky odmontovat a sklo vyměnit. Tato výměna je vždy hrazena zákazníkem.

Vchodové dveře s dveřní výplní PERITO Premium imitují vzhled klasických dřevěných dveří a díky široké nabídce standardních dekorů si zde vybere skutečně každý.

Dveřní výplně Elegance

Sendvič dveřní výplně je opět jako v případě DV Premium tvořen oboustranně deskou HPL v kombinaci s extrudovaným polystyrenem.

Kovové rámečky série Elegance podporují moderní vzhled a jedinečnost designu. Kovové komponenty jsou buď nalepeny na desku výplně, nebo zafrézovány do roviny s povrchovou deskou – dle typu výplně.

Dveřní výplně Vizual

Dveřní výplně Vizual představují nejjednodušší designové varianty výplní HPL. Při zachování odpovídající kvality, díky materiálu HPL, dostaneme ve variantách nad 34 mm vysoce kvalitní produkt s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi za velmi přijatelnou cenu.

Výplně svým jednoduchým vzhledem připomínají původní vchodové dveře starších domů a jsou tak plnohodnotnou náhradou pro rekonstruované objekty. V hladké povrchové desce jsou pouze vyfrézovány otvory pro prosklení, výplň není osazena žádnými rámečky.

Možnosti povrchové úpravy: bílá barva, případně imitace dekoru dřeva dle příslušné nabídky, nástřik do barevných odstínů.

Varianty prosklení: varianty od celkové tloušťky výplně 34 mm jsou standardně osazovány trojsklem bez příplatku. V nabídce jsou všechna dostupná ornamentní skla, stopsoly i vitrážová prosklení dle aktuálního katalogu. Všechna skla jsou dodávány včetně tepelně izolační úpravy.

Dveřní výplně GFK (série ENTRY)

Zcela novou a originální možností pro vaše dveře jsou předsazené dveřní výplně GFK Entry. Technologie překrytí křídla dveří je na našem trhu inovativní a díky speciálnímu sklolaminátu povrchových desek GFK představuje také nejvyšší třídu kvality a funkce plastových vchodových dveří. Nejvhodnější technologie pro plastové vchodové dveře, které mají mít originální vzhled.

To nejlepší z naší nabídky v této kategorii najdete v katalogu GFK. Kompletní cenovou nabídku vám rádi zpracujeme v kterékoliv obchodní kanceláři PRAMOS, a.s.

Technologie plastových lisovaných výplní GFK

  • Povrchové desky GFK: speciální sklolaminát určený pro tento typ výroby a použití
  • Jádro XPS: extrudovaný polystyren s hustotou cca 35 kg/m³
  • Součinitel prostupu tepla: dle tloušťky výplně cca. 0,4 – 0,8 W/m2K

Exteriérová deska je silná 3 mm a může být doplněna hliníkovými rámečky, případně tzv. nutami (drážkami), vylitými barvou. Interiérová deska o síle 2 mm je pak hladká, doplněna o nalepený hliníkový, nebo překrývací rámeček. Tento typ překrytí umožňuje případnou výměnu skla při jeho rozbití.

Exteriérová deska je vyrobena ve větším rozměru, nežli deska interiérová. Přesahující deska vytváří kolem jádra výplně límec, kterým se výplň nalepí na křídlo vchodových dveří. Z interiéru se výplň zalištuje. Celková plocha lepeného spoje je cca 0,5 m², jsou použita vysokopevnostní dvousložková lepidla a pevnostní charakteristika dveřního křídla je tak výrazně posílena. Nedochází tak k vyvěšování, nebo výrazným deformacím dveřního křídla.

Výhodou vchodových dveří s dveřní výplní GFK Entry tedy je nejen perfektní technická funkčnost celého kompletu, ale také inovativní design a originalita modelů. Nedílnou vlastností těchto modelů jsou nadstandardní tepelně izolační vlastnosti.

Možnosti povrchové úpravy: bílá barva, případně imitace dekoru dřeva dle příslušné nabídky, nástřik do barevných odstínů.

Pokud vás zajímají dveře na balkón či na terasu a zahradu, projděte si posuvné dveře. Bližší info o balkonových dveřích najdete v článku: Informace o balkonových dveřích.