Plastové dveře

Plastové dveře - členění

Vchodové dveře lze samozřejmě členit obdobně jako okna, s přihlédnutím na jejich specifickou funkci. V naší nabídce naleznete od klasických jednokřídlých vchodových dveří přes dvoukřídlé až po různé možnosti sestav s pevnými zaskleními nad nebo vedle samotných dveří.

Dveře jsou vyráběny v mnoha variantách podle přesných požadavků zákazníka pro různé domy a architektonické záměry. Konečného designu dveří je možné docílit jednak členěním profilů s kombinací skla a lamel, nebo vložením dveřní výplně s různými typy skel, vitráží a jiných ozdobných prvků.

V barevnosti dveří si můžete vybírat ze stejných barev jako u oken. Rovněž možnosti použití ornamentních skel pro skládané dveře jsou shodné s plastovými okny.

Členění vchodových dveří kombinací lamel a skel

Členění vchodových dveří - typ A#galerie1Možností jak vyplnit dveře je celá řada. Lze použít klasické zasklení - v tomto případu pomocí ornamentních nebo reflexních skel. Další možnost je použití lamely výplně, která zvláště a laminovaném provedení velmi věrně imituje klasické dřevěné kazetové dveře.

Oba tyto druhy lze libovolně kombinovat, za pomocí profilů sloupků dělících dveřní křídlo vodorovně, svisle či pod vhodně zvoleným úhlem a touto kombinací vytvořit dveře, které budou opravdu originálem.

Dveřní výplně

Jinou možností je použití sendvičových dveřních výplní. Jedná se o výplň složenou ze dvou základních pevných PVC desek mezi kterými je jako izolant použita polyuretanová pěna. Tyto výplně se dodávají v mnoha provedeních, s různými členěními, ornamentními skly a jinými designovými prvky. Přestože se jedná o typizované modely, počet druhů dveřních výplní je tak široký, že pokud chcete na své dveře použít tuto možnost, rozhodně budou i takové dveře důstojným vstupním místem do Vašeho domu.

Naše aktuální nabídka dveřních výplní se dělí na tři základní druhy podle použitého materiálu a způsobu osazení.

Plastové dveřní výplně (série Clasic a Technic)

Jedná se o výplně klasických tvarů, které jsou vyráběny lisováním tepelně upravitelných plastů (ABS/PMMA), což umožňuje na nich vytvarovat prolisy. Tato „výhoda“ je ale bohužel zároveň i slabým místem těchto výplní. Materiál reaguje na teplo, v létě se roztahuje a v zimě naopak smršťuje. V bílém provedení se žádné problémy nevyskytují, ale u barevných výplní s imitací dřeva toto pnutí může vést k chybnému fungování dveří, deformacím nebo dokonce k prasknutí výplně.

Z výše uvedených důvodů Vám dveře s plastovými výplněmi (série Clasic a Technic) dodáme pouze v bílé barvě.

Zde si můžete vybrat z katalogu dveřní výplň ABS, která se Vám nejvíce líbí. Kompletní cenovou nabídku na vybrané dveře Vám rádi zpracujeme v kterékoliv obchodní kanceláři PRAMOS, a.s.

Katalog ABS...

Technologie plastových lisovaných výplní ABS

Povrchové desky: plast 2 mm – vakuově lisované, formované tvary

Jádro XPS: extrudovaný polystyren s hustotou cca 35 kg/m³, případně výztuha 10 mm

Součinitel prostupu tepla: dle tloušťky výplně  0,7 – 1,3 W/m2.K

Celková síla výplně: 24 – 48 mm

Plastové dveřní výplně jsou složeny z povrchových plastových desek, do nichž je na formě vylisován určitý designový rámeček. Rozměry těchto rámečků není možné měnit, jsou určeny formou. Do vylisovaných desek jsou následně vyfrézovány otvory pro prosklení.

Jádro dveřní výplně se vyrábí ve dvou variantách a to tzv. jádro „A“, obsahující pouze extrudovaný polystyren a jádro „D“ doplněné výztuhou. Toto plné jádro doporučujeme použít v případě výplní s povrchovou úpravou v imitaci dřevodekoru.

Technologie lisovaných výplní má svoje výhody, ale bohužel i nevýhody. Plast jako takový podléhá teplotní roztažnosti a je tedy třeba na tento fakt brát ohled při případném výběru právě takového typu výplně. Při intenzivním slunečním svitu se plast roztahuje a dveřní výplň se v rámci možností natahuje, v zimě je tomu právě naopak. Dveřní výplň tak musí být v křídle dveří instalována s možností dilatace, pro její „natažení“ tedy musí být ponechán prostor, jinak jsou deformace plastů viditelné. Technologie lisování a kvalita plastových desek je již dnes na vysoké úrovni, přeci jen ale, především pro imitace dekoru dřeva, doporučujeme dveřní výplně z tepelně stabilnějších materiálů, jako jsou GFK, hliník, nebo HPL desky.

Možnosti povrchové úpravy: bíla barva - dveře s plastovými výplněmi (série Clasic a Technic) dodáme pouze v bílé barvě.

Varianty prosklení: varianty od celkové tloušťky výplně 34 mm jsou standardně osazovány trojsklem bez příplatku. V nabídce jsou všechna dostupná ornamentní skla, stopsoly i vitrážová prosklení dle aktuálního katalogu. Všechna skla jsou dodávány včetně tepelně izolační úpravy.

více informací...

HPL dveřní výplně série (Vizual, Elegance a Premium)

Naopak velmi vhodným řešením i pro imitace dřeva jsou dveřní výplně (série Vizual, Elegance a Premium ), které jsou již vyrobeny s povrchovými deskami z materiálu HPL. Lisovaná syntetická pryskyřice, která je základem pro výrobu tohoto materiálu, propůjčuje HPL deskám vynikající vlastnosti, především minimální tepelnou roztažnost. Dveřní výplně jsou proto stálotvaré a jejich životnost je mnohonásobně delší, než je tomu u výplní plastových.

Zde si můžete vybrat z katalogu dveřní výplň HPL, která se Vám nejvíce líbí. Kompletní cenovou nabídku na vybrané dveře Vám rádi zpracujeme v kterékoliv obchodní kanceláři PRAMOS, a.s.

Katalog HPL...

Technologie plastových lisovaných výplní HPL

Volba dlouhodobě ověřené kvality za rozumnou cenu.

Povrchové desky HPL: lisovaná syntetická pryskyřice

Jádro XPS: extrudovaný polystyren s hustotou cca 35 kg/m3

Součinitel prostupu tepla: dle tloušťky výplně 0,7 – 1,15 W/m2.K

Celková síla výplně: 24 – 48 mm

Dveřní výplně Premium

Základní sendvič pro dveřní výplň Premium tvoří oboustranně HPL desky o síle 2 mm. Materiál HPL má optimální vlastnosti pro dlouhou životnost vchodových dveří. Syntetická pryskyřice má nízké hodnoty tepelné roztažnosti a nedochází tak k přímé reakci materiálu na teplotní rozdíly okolního prostředí.

Jádro výplně tvoří extrudovaný polystyren XPS. Doporučujeme volit silnější varianty výplní v tloušťkách cca 40 mm bez příplatku. Hodnoty součinitele tepelné prostupnosti jsou výrazně příznivější, nežli u základních dříve používaných tlouštěk dveřních výplní (24 mm).

Ozdobné rámečky jsou montovány přímo na desku HPL. Vyrobeny jsou z lité pryskyřice (bílá barva), nebo materiálu MDF (dekor dřeva), dle povrchové úpravy. V případě rozbití skla je možné rámečky odmontovat a sklo vyměnit. Tato výměna je vždy hrazena zákazníkem.

Vchodové dveře s dveřní výplní PERITO Premium imitují vzhled klasických dřevěných dveří a díky široké nabídce standardních dekorů si zde vybere skutečně každý.

Dveřní výplně Elegance

Sendvič dveřní výplně je opět jako v případě DV Premium tvořen oboustranně deskou HPL v kombinaci s extrudovaným polystyrenem.

Kovové rámečky série Elegance podporují moderní vzhled a jedinečnost designu. Kovové komponenty jsou buď nalepeny na desku výplně, nebo zafrézovány do roviny s povrchovou deskou – dle typu výplně.

Dveřní výplně Vizual

Dveřní výplně Vizual představují nejjednodušší designové varianty výplní HPL. Při zachování odpovídající kvality, díky materiálu HPL, dostaneme ve variantách nad 34 mm vysoce kvalitní produkt s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi za velmi přijatelnou cenu.

Výplně svým jednoduchým vzhledem připomínají původní vchodové dveře starších domů a jsou tak plnohodnotnou náhradou pro rekonstruované objekty. V hladké povrchové desce jsou pouze vyfrézovány otvory pro prosklení, výplň není osazena žádnými rámečky.

Možnosti povrchové úpravy: bílá barva, případně imitace dekoru dřeva dle příslušné nabídky, nástřik do barevných odstínů.

Varianty prosklení: varianty od celkové tloušťky výplně 34 mm jsou standardně osazovány trojsklem bez příplatku. V nabídce jsou všechna dostupná ornamentní skla, stopsoly i vitrážová prosklení dle aktuálního katalogu. Všechna skla jsou dodávány včetně tepelně izolační úpravy.

více informací...

Dveřní výplně GFK (série ENTRY)

Vchodové dveře GFK představují zcela novou a originální sérii předsazených dveřních výplní GFK Entry. Technologie překrytí křídla dveří je na našem trhu inovativní a díky speciálnímu sklolaminátu povrchových desek GFK představuje také nejvyšší třídu kvality a funkce plastových vchodových dveří. Nejvhodnější technologie pro plastové vchodové dveře, které mají mít originální vzhled.

Zde si můžete vybrat z katalogu dveřní výplň GFK, která se Vám nejvíce líbí. Kompletní cenovou nabídku na vybrané dveře Vám rádi zpracujeme v kterékoliv obchodní kanceláři PRAMOS, a.s.

Katalog GFK...

Technologie plastových lisovaných výplní GFK

Povrchové desky GFK: speciální sklolaminát určený pro tento typ výroby a použití

Jádro XPS: extrudovaný polystyren s hustotou cca 35 kg/m³

Součinitel prostupu tepla: dle tloušťky výplně cca. 0,4 – 0,8 W/(m2K)

Exterierová deska je silná 3 mm a může být doplněna hliníkovými rámečky, případně tzv. nutami (drážkami), vylitými barvou. Interierová deska o síle 2 mm je pak hladká, doplněna o nalepený hliníkový, nebo překrývací rámeček. Tento typ překrytí umožňuje případnou výměnu skla při jeho rozbití.

Exterierová deska je vyrobena ve větším rozměru, nežli deska interierová. Přesahující deska vytváří kolem jádra výplně límec, kterým se výplň nalepí na křídlo vchodových dveří. Z interieru se výplň zalištuje. Celková plocha lepeného spoje je cca 0,5 m², jsou použita vysokopevnostní dvousložková lepidla a pevnostní charakteristika dveřního křídla je tak výrazně posílena. Nedochází tak k vyvěšování, nebo výrazným deformacím dveřního křídla.

Výhodou vchodových dveří s dveřní výplní GFK Entry tedy je nejen perfektní technická funkčnost celého kompletu, ale také inovativní design a originalita modelů. Nedílnou vlastností těchto modelů jsou nadstandardní tepelně izolační vlastnosti.

Možnosti povrchové úpravy: bílá barva, případně imitace dekoru dřeva dle příslušné nabídky, nástřik do barevných odstínů.

více informací...

Galerii dveřních výplní pro Vaši inspiraci naleznete zde

Tvorba webových stránek - VIKTORIN Computers